Aktualnie każda firma powinna dbać o środowisko, warto zatem postarać się o zdobycie certyfikacji ISO 14001

Dbanie o środowisko to teraz znacznie więcej aniżeli tylko moda, to obowiązek nałożony na Przedsiębiorstwa. Wielu ludzi bierze pod uwagę korporacyjną odpowiedzialność na przykład przy robieniu zakupów.

CV

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Organizacje, które troszczą się o środowisko są znacznie chętniej wspierane przez konsumentów.
Jeśli zależy nam na tym, aby nasza firma wysyłała własnym klientom sygnał, że dba o środowisko naturalne i spełnia wszystkie niezbędne standardy, to do tego właśnie służy certyfikacja iso 14001. Jest to uznany w większości krajów standard, zgodnie z którym działają najróżniejsze przedsiębiorstwa. Wykorzystuje się go w wielu gałęziach przemysłu i w rozmaitych branżach. Istotne jest także to, iż troska o środowisko pozwala samym przedsiębiorstwom sporo oszczędzić. Ogranicza się używanie surowców, bieżącej wody oraz prądu.
W wypadku gdy chcemy zaimplementować w swojej organizacji ów standard, to najlepiej będzie zwrócić się do fachowców, którzy zajmują się tym na co dzień – certyfikacja fsc. Wykonają oni konkretny plan i wdrożą w naszej organizacji wszelkie niezbędne rozwiązania. Certyfikacja ISO 14001 uznawana jest na całym świecie.

Konsumenci aktualnie są niezwykle samoświadomi, więc przed dokonaniem zakupów czy wybraniem partnera biznesowego na pewno upewniają się czy konkretna firma ma właściwe certyfikaty poświadczające jej troskę o środowisko naturalne.
Zaimplementowanie takiego standardu wymaga oczywiście poniesienia kosztów, jednak pozytywny wizerunek firmy z pewnością sprawi, iż dużo na tym zyskamy.