W jaki sposób rozliczyć zeznania podatkowe PIT przez internet?

Koniec lutego to moment, kiedy podatnicy otrzymują dokumenty konieczne do wypełnienia PIT-u. Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów na składanie deklaracji podatkowej jest rozliczenie przez internet. Nie musimy posiadać podpisu elektronicznego, toteż z takiej ewentualności może skorzystać każdy zainteresowany. W jaki sposób powinniśmy to zrobić?

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że mamy 2 drogi do wyboru. Pierwszą z nich jest interaktywny wniosek, który zdobędziemy na witrynie Urzędu Skarbowego, drugą z kolei jest odpowiedni program, który trzeba pobrać i zainstalować na swoim komputerze. Aplikacja zadziała pod każdym systemem i pozwala na natychmiastowe wysłanie dokumentów, z tego powodu nie będziemy musieli chodzić do Urzędu Skarbowego. Zanim zaczniemy wypełniać formularz pit online 2014 (rozliczenia przez internet), będą nam jeszcze niezbędne dokumenty – m.in.

Zaciekawił Cię nasz opis? Zajrzyj więc do kolejnego artykułu i czytaj opakowania reklamowe do woli o interesujących Cię sprawach.

dowód osobisty a także druk PIT. Powinniśmy się również upewnić czy posiadamy program Adobe Acrobat Reader i – jeśli wybieramy e-deklarację dostępną na stronie – wtyczkę Flash Player. Jeżeli nie, wgranie tychże narzędzi nie powinno przysporzyć żadnych kłopotów, albowiem jest proste i szybkie.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

O czym trzeba pamiętać uzupełniając PIT przez internet? Tak samo jak w przypadku wypełniania papierowych dokumentów, musimy wpisać właściwą datę. Pamiętajmy, iż rozliczamy ubiegły rok, toteż nie wpisujmy aktualnego. Po drugie, należy precyzyjnie wpisać wszystkie kwoty, by program mógł obliczyć przysługujący podatek. Nie musimy martwić się o błędy, które moglibyśmy popełnić samodzielnie – wykonywanie obliczeń pozostawiamy komputerowi. Oprócz tego 1 % podatku możemy ofiarować wybranej fundacji. Jeżeli mamy ulubioną instytucję, po prostu podajemy jej numer KRS.

Gdy będziesz zdania, że omawiany w tym serwisie artykuł jest wartościowy, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej identyfikacja wizualna wrocław analogicznych tekstów.

Co poza tym? Bez wątpienia nie musimy pamiętać o elektronicznym podpisaniu się. Zwykle bez podpisu dokument jest nieważny – tu nie musimy się bać, że coś wykonamy niepoprawnie, bowiem zawsze otrzymujemy potwierdzenie właściwego wykonania operacji i wiele formularzy można wysłać i bez podpisu.Na koniec wystarczy tylko wysłać wniosek, rzecz jasna drogą elektroniczną (polecany przez nas serwis). Potwierdzenie w formie numeru referencyjnego zaświadcza o złożeniu PIT-u, zaś urzędowe poświadczenie odbioru otrzymujemy dopiero po jego zweryfikowaniu. Warto jest je wydrukować, ponieważ może być przydatne w przyszłości.