Czym jest wskaźnik rotacji należności oraz jak dostać dojście do akt e-sądu?

Wskaźnik rotacji należności należy do wskaźników sprawności działania przedsiębiorstwa oraz określa jak często dane przedsiębiorstwo zamienia udzielony kredyt kupiecki na gotówkę. Dzięki temu wskaźnikowi można stwierdzić czy przedsiębiorstwo w skuteczny sposób ściąga opłaty pieniężne od swoich dłużników. Im bardziej natężony wskaźnik rotacji należności tym lepiej dla przedsiębiorstwa, ponieważ oznacza to, że Konsumenci w terminie regulują pożyczkę.

Pieniądze

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki wskaźnikowi rotacji należności można w nieskomplikowany sposób określić operacyjną sprawność. Większość firm oraz przedsiębiorstw sprawnie posługuje się wskaźnikiem rotacji należności – polecamy, aczkolwiek czasami może okazać się, że dłużnicy nie spłacają w terminie swojego obciążenia. Co uczynić w takiej sytuacji? Bezspornie sposobności jest mnogość, jedną z nich jest choćby windykacja, niemniej nie zawsze przynosi ona dobry wynik. W niektórych przypadkach powinno się więc skierować sprawę do sądu.

Obecnie coraz częściej wybierane są e-sądy, bowiem sprawy w e-sądach w wielu przypadkach przebiegają znacznie szybciej, wiążą się również z mniejszymi kosztami. Jeśli jako przedsiębiorca zakładasz sprawę dotyczącą zadłużenia w e-sądzie to na pewno potrzebowałbyś mieć stały dostęp do akt e-sądu (zobacz więcej) – kliknij. Jak wolno dostać taki dostęp?

Na szczęście nie jest to dziś trudne i skomplikowane, gdyż żeby zdobyć dostęp do akt e-sądu wypada posiadać jedynie osobisty kod czy też identyfikator. Kod dostępu znajduje się na poniektórych orzeczeniach sądowych, w tym także na wezwaniach do zapłaty, zaś identyfikator jest generowany w momencie założenia sprawy w e-sądzie oraz odsłania się go w momencie wręczenia wezwania do zapłaty.

Dostęp do akt w e-sądzie zdołają posiadać zarówno przedstawiciele – w tym przypadku dane przedsiębiorstwo, jak również pozwani – czyli chociażby nasz dłużnik. Żeby uzyskać dostęp do dokumentów sprawy trzeba wejść na główną stronę sądu i odszukać właściwą zakładkę o nazwie „dostęp do akt sprawy i nakazów”. Po wciśnięciu przycisku „pokaż akta” możesz dostrzec ciekawiące Cię dokumenty.