Pilot oraz stewardesa – profesje z przyszłością

Każde dziecko posiada w dziecięctwie marzenia dotyczące tego, co będzie robił w życiu. Część dzieci, szczególnie chłopców oświadcza chęć zostania pilotem.
Jednak niestety większość z tych oświadczeń zostaje w zonie fantazjowań.

Grand Prix

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego? Droga do zostania zawodowym pilotem bywa długa oraz niebezproblemowa, dlatego też ostatecznie nieduża grupa kandydatów dociera do końca. A to niedobrze, albowiem w wyniku wzrastającego popytu na podróże lotnicze ilość miejsc pracy w przestworzach bezustannie wzrasta. Decyzję o pozostaniu pilotem należy podjąć bardzo wcześnie. Dlaczego? W naszym kraju działają tylko dwie szkoły kształcące do latania – w Chełmie i w Rzeszowie. Z racji wielu chętnych należy odpowiednio się przygotować. Podstawą jest matura (zobacz kliknij ten serwis https://www.super-edu.pl) z fizyki, matematyki jak też obcego języka, a wszystko na rozszerzonym poziomie. Placówka przyjmie niedużą ilość zainteresowanych, zaś nauka nie należy do prostych. Wszystko po to, aby bezpieczeństwo osób podróżujących było jak największe.

W tym tekście odnajdziesz interesujące informacje, ale odszukaj ponadto (fiat.serwis.biz.pl/) inne teksty na prezentowany temat. Na pewno będą interesujące.

Trzeba pamiętać, iż oprócz samej nauki kandydat powinien posiadać pewne cechy, które uproszczą pracę w zawodzie pilota. Przede wszystkim pretendent na pilota musi wyróżniać się dobrym zdrowiem, a również odpornością na stres, która przydaje się w sytuacjach awaryjnych w trakcie lotu.

Ponadplanową umiejętnością jest też zrobienie turystycznej licencji, jednak ona nie pozwala na pracę w lotnictwie, a jedynie gwarantuje transport lotniczy siebie albo swoich krewnych w celach turystycznych. Kolejna licencja, ATP, zapewnia pracę na ogromnych maszynach, dostępnych w lotnictwie.

Aby ją uzyskać trzeba być pełnoletnim, cieszyć się świetnym zdrowiem a także posiadać już licencję PPL czy też CPL. Innym zajęciem w owej branży jest radiooperator pokładowy. Również on musi przebyć stosowny instruktaż.