Na rynku gier rządzi Minecraft!

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, często są recenzowane gry średnie, nie zapadające w pamięć. Właściwie, tak samo jest z recenzjami muzycznymi czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Godne zauważenia wyjątki ostatnich miesięcy to zdecydowanie The Wolf Among Us, Valiant hearts czy gra Soul Suspect. W branży dzieje się coś jednakże więcej, poza produkowanie i recenzowanie nowych gier. A wszystko to dzięki pewnej grze, co się zowie – Minecraft.

Objaśnijmy dla niewtajemniczonych, iż Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz posiada kontrolę nad własną postacią, może ją dowolnie formować. Prace nad tego typu grą zainicjowano w 2009 roku i trwają nadal. Gra tworzona jest na platformie Java. To najbardziej istotne, gdyż oznacza to, iż są odpowiedzialne za nią inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, jakie w dzisiejszych czasach powstają. W czasie grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Oznacza to, iż każdy świat jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Główny komunikat brzmi: 50 mln sprzedanych egzemplarzy gry Minecraft! No właśnie, jeśli chodziła wam po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft. to teraz już to wiecie. Kiedy, jeden z projektantów tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, ponadto nasunął się jeszcze inny interesujący wniosek.

Nie ustępuj! Namawiamy Cię, kontynuuj czytanie (http://beforya.pl/) zajmujących artykułów. Może Ci wówczas pomożemy? Namawiamy zatem do naszej nowej strony.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

Zwłaszcza, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, zdystansowała pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Teraz, gdy piszę te słowa wartośc 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Wynik robi wrażenie pod każdym względem. Ażeby to pojąć, popatrzmy na pozostałe rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, nabyło ją 143 miliony nabywców.

Jeśli szukasz innych danych na omawiany temat, to też rzuć okiem na hotel na powiślu analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Na następnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już dziś, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft pewnie będzie jeszcze długo panował, tym bardziej, że opracowywanie są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.