Co zrobić w sytuacji, kiedy jesteś ofiarą wypadku i masz zamiar starać się o odszkodwanie z OC sprawcy?

Polskie prawo nakłada na posiadaczy samochódów osobowych, ciężarowych, motocykli i ciagników rolniczych obowiązek nabycia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jego zakres określają w sposób szczegółowy odpowiednie ustawy.

Obejmuje ono wszystkie szkody powstałe na skutek ruchu pojazdu.

lot samolotem

Autor: Aero Icarus
Źródło: http://www.flickr.com
odszkodowanie z oc

Autor: Creative Commons Uruguay
Źródło: http://www.flickr.com
Co to znaczy w praktyce? Wyobraź sobie, że prowadzisz samochód. Śpieszysz się do domu. Nie zauważasz auta które nadjeżdża z naprzeciwka i doprowadzasz do kolizji. Wówczas straty, które poniósł drugi kierowca pokryje Twoje OC.

Masz ochotę odnaleźć więcej nowości (http://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-hiszpanii) na prezentowany problem? Jeżeli tak, to śmiało kliknij tu, a na pewno będziesz czuć satysfakcję!

Spróbujmy spojrzeć jednakże na całą opisaną sytuację z nieco innego punktu widzenia. A co jeżeli to Ty padniesz ofiarą wypadku? Jakie kroki trzeba podjąć, żeby dotarła do nas wypłata odszkodowania z oc sprawcy więcej nowości? Najpierw musisz dokonać wyceny swego zdrowia. Na przekór pozorom owo „zadanie” nie należy do najłatwiejszych. Zasadniczo możemy wnosić o kilka rodzajów świadczeń, takich jak: na przykład zwrot kosztów pobytu w szpitalu, rehabilitacji, leków czy rekompensatę z tytułu doznanych krzywd fizycznych i psychicznych. Po zidentyfikowaniu a także oszacowaniu roszczeń możemy już zgłosić szkodę na zdrowiu we właściwym zakładzie ubezpieczeń i czekać na telefon od ubezpieczyciela aż w końcu uzyskać wyczekane odszkodowanie z oc kliknij aby zobaczyć źródło.

Dobrze byłoby spostrzec, iż wypłata odszkodowania z OC sprawcy zazwyczaj następuje w przeciągu trzydziestu dni od daty zgłoszenia szkody, choć niejednokrotnie dochodzi do przedłużenia owego terminu.

Zaciekawił Cię ten materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj bez zwłoki, co znajdziesz w najnowszym tekście (https://www.swiatnieruchomosci.pl/dzialki/sprzedaz/) – on także z pewnością okaże się warty uwagi.

Ma to miejsce w sytuacji, gdy okoliczności zdarzenia nie są do końca jasne.