Odszkodowanie za opóźniony lot – co pożądane byłoby o tym wiedzieć?

Wiele osób częstokroć podróżuje samolotem, ponieważ na pewno jest to niesłychanie użyteczny środek transportu. Dodatkowo zaletą latania samolotem jest to, iż jest on o wiele krótszy niż jazda samochodem lub innym środkiem lokomocji. Nieraz samolotem można pokonać pewną odległość w godzinę, podczas gdy jadąc na przykład samochodem tą samą trasę pokonamy na przykład w pięć godzin.

skylegal

Jednak negatywem latania samolotem może być to, że często na lotniskach mogą pojawiać się opóźnienia. Opóźnienia takie niewątpliwie wynikają z wielu różnorodnych przyczyn, na przykład z przyczyny marnej pogody. Warto jednak zastanowić się nad tym czy z racji opóźnienia lotu pasażerom przypada przykładowo jakieś naprawienie szkody. Sporo osób nie ma pojęcia, że dopuszczalne jest zdobycie zadośćuczynienia za spóźniony lot. Jeśli jednak wprowadzisz w wyszukiwarce internetowej frazę „odszkodowanie za opóźniony lot” to odszukasz informacje mówiące o tym, że pasażerowie naprawdę mogą pozyskać naprawienie szkody za opóźnienia.

Ciekawy wpis? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania tu, gdyż te teksty bez wątpienia także uznasz za warte przejrzenia!

Naturalnie stopień takiego odszkodowania jest ogromnie różna, zależy ona w szczególności od czasu opóźnienia lotu, oraz także od jego długości. Jeżeli poślizg trwa kilka minut, bądź nawet godzinę to pasażerom nie przysługuje naprawienie szkody, jeżeli jednak trwa ono ponad 3 godziny wtenczas zdołamy już starać się o takie naprawienie szkody. Przykładowo pasażerowie, którzy wyczekują na samolot pięć godzin i lecą na dystansie do 1500km mogą się starać o odszkodowanie w wysokości 250 Euro. Z kolei w przypadku pięciogodzinnego opóźnienia na dystansie 1500 do 3500km pasażerom przypada zadośćuczynienie w wysokości 400 Euro (dotyczy lotów poza Unią Europejską).

Bez wątpliwości posiadanie takiej wiedzy jest niezwykle ważne (zobacz szczegóły).

Jeśli myślisz, że rozpatrywana tu tematyka jest interesująca, sprawdź dodatkowo więcej szczegółów w serwisie (http://ideamo.pl/), który też proponuje podobne porady.

Częstokroć zdarza się tak, że pasażerowie czekają parę a nawet w skrajnych przypadkach kilkanaście godzin na lot, przeważnie w mało wygodnych warunkach, z bagażami oraz na lotnisku, i nawet nie wiedzą, że nie tylko mogą się starać o zadośćuczynienie za opóźniony lot, ale wręcz odszkodowanie takie na pewno im przysługuje.