Czy zawsze musimy udać się do adwokata w razie dowolnych kłopotów z prawem? W większości przypadków wystarczy wyłącznie radca prawny!

Zwykle gdy mamy jakieś kłopoty z prawem, wybieramy się do adwokata – większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, czym dokładnie zajmuje się przykładowo radca prawny czy notariusz, a równocześnie to właśnie adwokat kojarzy im się z osobą upoważnioną do udzielenia pomocy.

Adwokaci doskonale o tym wiedzą i zazwyczaj to wykorzystują, żądając znacznie większych stawek – tymczasem jeżeli masz mniej skomplikowany problem prawny, wtedy oczywiście wystarczający dla Ciebie jest radca prawny.
radca prawny wrocław

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy do adwokata?
Stetoskop lekarski

Autor: Dr.Farouk
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle do adwokata należy wybrać się w sytuacji kiedy mamy problemy z prawem karnym – wtedy adwokat bez wątpliwości będzie wyborem najlepszym, choć nie jedynym – . Od pewnego czasu radcowie prawni przejęli uprawnienia do obrony oskarżonych w procesach karnych, zatem praktycznie i w takich wypadkach będziesz mógł udać się do radcy prawnego i otrzymać od niego profesjonalną pomoc. Radca prawny Wrocław zwykle będzie wystarczający również we wszelkiego rodzaju sprawach cywilnych, w których zazwyczaj radcowie orientują się nawet lepiej niż typowi adwokaci.
rozmawiające ze sobą dwie panie adwokat

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukiwanie dobrego prawnika
Jeśli chcesz mieć gwarancję, iż uzyskasz naprawdę profesjonalną pomoc, wówczas po prostu musisz wybrać właściwą osobę – niezależnie od tego, czy ostatecznie będzie to adwokat czy radca prawny. Jeśli w grę wchodzi świadczący naprawdę wysokiej jakości usługi lubiany radca prawny Wrocław, Zakopane czy właściwie dowolne duże miasto będzie bez wątpliwości miało Ci naprawdę dużo do zaproponowania.

W takich wypadkach musisz po prostu zrobić porządne rozeznanie rynku i wybrać prawnika, który proponuje dobrą jakość świadczonych usług za rozsądną cenę – to zdecydowanie będzie najlepszy wybór.