W jaki sposób pozbyć się odpadków z ogrodu?

Działkowicze zaczęli porządki w swych ogródkach. SPAlać czy też nie spalać? To pytanie każdej jesieni, niczym hamletowski frazes, ciśnie się na usta posiadaczy przydomowych ogrodów i rekreacyjnych działek.

biuro

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Co robić jesienią z kupą zgromadzonych w ogrodzie czy na podwórku suchych liści, gałęzi jak też wszelakiej innej maści badyli? Zapalić? Czy może lepiej zapakować do worków i wywieźć na wysypisko? A może zatelefonować po wywóz odpadów zielonych Poznań? W tej chwili palenie w ogródku zeschłych liści jak też gałęzi jest w większości gmin możliwe. Z tym, że dotyczy to wyłącznie odrzutów o charakterze organicznym.

Jeśli zafascynował Cię przedstawiany tekst, to odwiedź ten link a tam czekają na Ciebie materiały godne uwagi. Sprawdź je – będziesz niezwykle zadowolony.

Kiedy do ogniska, w jakim palimy usunięte już zeschłe róże, wpakujemy np. kawałeczek niepotrzebnego ogrodowego węża lub flaszkę po płynie chwastobójczym, popełniamy czyn zabroniony. Zwyczajnych śmieci nie można bowiem spalać w ogrodzie pod żadnym pozorem. Spalając liście jak też inne odpady ogrodnicze musimy również pamiętać o tym, iż postępowanie to nie może naruszać pozostałych przepisów prawnych. Chodzi w szczególności o takie ustawy szczegółowe jak regulacja o ruchu drogowym. Idzie również o prawo przeciwpożarowe – tutaj.

Wypalanie w ogrodzie zeschłych liści nie może też w żadnym razie być problematyczne dla sąsiadów. Wypływa to z zapisów kodeksu cywilnego. Trudno jednakże jednoznacznie sprecyzować, co można ocenić za uciążliwe dla innych, a co za zachowanie akceptowalne – .

Jakiemuś sąsiadowi będzie bowiem przeszkadzać, gdy zapalimy w ogrodzie kilka suchych pędów, a inny nie zwróci uwagi nawet, gdy palić się będzie sterta przemokłego siana. Innym rodzajem odrzutów jest gruz. Aby się go pozbyć powinieneś znaleźć firmę która oferuje wywóz gruzu Poznań.