Jak dobrać i nabyć właściwe opony na zimę?

Opony stanowią bardzo ważną część każdego samochodu, na przykład ze względu na to, że są jedynymi częściami dotykającymi podłoża podczas jazdy. Od ich stanu więc uzależnione jest w dużym stopniu bezpieczeństwo ludzi użytkujących dany pojazd. Z tego powodu tak istotne jest systematyczne zastępowanie opon nowymi. Wiele osób nie wie o tym, jakie zagrożenie związane jest z posiadaniem w aucie opon w złym stanie.

Analogicznie ważną sprawą jest powinność zmiany opon na zimowe. W Polsce nie ma co prawda przepisu, który zakazuje wykorzystywania w zimie letnich opon, jednak większa część kierowców zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z takim postępowaniem. Nie bez przyczyny tego rodzaju zimowe opony zostały wymyślone. Zarówno opony letnie, jak i te na zimę zostały opracowane w taki sposób, aby w wybranych warunkach na drodze zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Charakterystyka opon zimowychJak już zostało nadmienione, zmiana ogumienia w zależności od pory roku ma na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa pasażerom pojazdu. Niedostosowanie ogumienia do warunków wywołuje zagrożenie biorące się ze specyfiki danych opon. Ogumienie na zimę produkowane jest z innego tworzywa niż to przeznaczone na lato. Jest to guma o większej twardości i bardziej wytrzymała, opony te przeznaczone są do jazdy po powierzchni zaśnieżonej, a nawet oblodzonej.

Opony na zimę

Źródło: Interopony.pl

Dzięki specyficznej budowie zimowej opony droga hamowania jest skrócona, nawet w niełatwych warunkach. To z kolei pozwala na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji na drodze. Wymianę ogumienia na zimowe zaleca się przy pojawieniu się pierwszych przymrozków.

Gdzie kupować ogumienie?Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie posiadacze samochodów, jest to, czy nabywać opony nowe, czy używane. Przede wszystkim należy pamiętać, że podejmując decyzję o kupnie opon używanych nalezy znać się na tyle, by być w stanie ocenić ich stan po oględzinach. Nabywanie produktów nowych z profesjonalnego sklepu daje gwarancję ich jakości, a co z tym związane bezpieczeństwa. Wbrew pozorom za pomocą frazy „tanie opony zimowe” można znaleźć również punkty przedające produkty wysokiej jakości i szanowanych firm. Opony to akcesoria tego rodzaju, na których nie należy oszczędzać. Autor: http://www.hurtopony.pl/