Izolacja dachu to kwestia podstawowa, gdyż przez dach może uciec nawet 25% ciepła!

budowa domu nie jest sprawą prostą, ani tanią – z racji tego musimy zwrócić nacisk na wszystkie detale, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że mieszkanie w danym budynku będzie tylko przyjemnością.

recykling

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli posiadasz pewnego rodzaju wątpliwości na temat ocieplania dachu to większa część z nich zaraz pozostanie rozproszona.
muzyka

Autor: JZO,
Źródło: JZO,
Istotne jest to, abyśmy jeszcze przed zainicjowaniem budowy zdali sobie sprawę z tego, iż jest to sprawa nieomalże elementarna. O ile nie zatroszczymy się o trafną izolację to możemy mieć pewność, iż może uciekać przez dach niekiedy do 25% ciepła, co jest jak najbardziej liczbą nieakceptowaną. Jeśli chcemy mieć poddasze to izolacja musi być jeszcze dokładniejsza, aniżeli wtedy gdy nie chcemy go mieć. Półproduktem wykorzystywanym do izolacji od dawna jest wełna mineralna, jaka niemal zawsze się sprawdza izolujemy dachy. Powinno się zdawać sobie sprawę z tego, że izolacja dachu winna mieć przynajmniej 30 cm, a gdy chcemy mieć dom energooszczędny to wówczas nawet 40 cm byłoby zalecane.

Chcesz znaleźć inne tego rodzaju materiały? Jeżeli tak, ta wskazówka spod linku (https://www.programylojalnosciowe.pl/aktualnosci/) jest godna zainteresowania, gdyż dotyczy podobnej tematyki.

Z początku może się wydawać, iż jest to czynność błaha i każdy sobie z tym poradzi. Nie ulega wątpliwości, że tak jest – natomiast absolutnie trzeba zobaczyć tutoriale, które pokazują bezbłędne układanie wełny.

Istotną kwestią jest też to, żeby izolacja dachu była wykonana materiałami z wyższej półki izolowanie dachów. Nie możemy na tym oszczędzać, albowiem wtedy będziemy musieli płacić więcej za ogrzewanie naszego domu, co ewidentnie później generowałoby o wiele większe koszty.