Sposoby na ocieplenie poddasza w naszym domu

Ocieplenie stropu bądź też poddasza to aspekt, dzięki jakiemu będziemy mogli zaoszczędzić jeśli chodzi o rachunki za ogrzewanie. Właściwa izolacja termiczna powoduje, że pozbywamy się tak zwanych.

mostków termicznych, przez jakie ucieka całe ciepło jakie służy do ogrzewania naszego domu.
zbiornik ciśnieniowy

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com
W tym momencie w ofertach firm zajmujących się tym tematem dostępnych jest parę sposobów na ocieplenie stropu.

Ta solidna oferta (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-europie/grecja), którą przygotowaliśmy dla miłośników opisywanej problematyki, posiada zbliżone informacje na to ciekawe zagadnienie – sprawdź tutaj.

Warto je dokładnie sprawdzić zanim zdecydujemy się na wybranie konkretnego. Jeżeli nie będziemy użytkować poddasza, nie musimy go ocieplać. Najbardziej istotne będzie jednak skuteczne ocieplenie stropu jaki znajduje się bezpośrednio nad pokojami zamieszkałymi przez lokatorów domu. I tak do wykorzystania mamy materiały tj. chociażby wełna mineralna bądź też styropian. Wszystkie te materiały są w stanie różnić się jeżeli chodzi o szereg właściwości. Jedną z nich jest łatwopalność i w tym wypadku zdecydowanie korzystniej wypada wełna. Innym, równie ważnym są cechy izolacji cieplnej.

Przed tym gdy zaplanujemy ocieplanie powinniśmy dokładnie wiedzieć jak i czy w ogóle będzie użytkowane w późniejszym czasie poddasze. Jeżeli będziemy je chcieli odpowiednio zagospodarować, na ociepleniu stropu musimy postawić konstrukcję, jaka ułatwi instalację ewentualnej podłogi, ponieważ nie sposób jej ułożyć od razu na izolacji (-> poznaj więcej). Bardzo ważną sprawą jest również to, żeby zapewnić właściwą cyrkulację powietrza(polecamy rekuperacja montaż) na poddaszu. Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w jakiej będzie się tam zbierać wilgoć.

Dodatkowo, powinniśmy ocieplić właz czy też klapę prowadzącą do poddasza. Dzięki dobrej izolacji tego elementu usuniemy miejsca, w jakich łatwo o utratę ciepła z przestrzeni mieszkalnej.