Co zrobić, jeśli ktoś zaginie?

Chwila, gdy dowiadujemy się, że cokolwiek jest nie w porządku, iż bliska nam osoba mogła zaginąć, jest newralgicznym. Chociaż zdaje się to niesłychanie trudne, trzeba uchować zimną krew i przystąpić do działania.

koparka

Autor: Simon Bierwald
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze co wykonujemy to sprawdzamy rzeczy osobiste, co zaginiony zabrał ze sobą co natomiast pozostawił w domu.

Jeżeli opisywany wątek Cię zainteresował i poszukujesz więcej danych, to pod tym odnośnikiem (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/meetings-events/) znajdziesz ich mnóstwo – będą one podobne tematycznie, ale równie ciekawe.

Sprawdzamy telefon (jeśli nie został wzięty przez zaginionego) ostatnie połączenia i sms-y następnie punktu gdzie nasz krewny mógł bawić, telefonujemy po znajomych a także szpITalach. Zgłaszamy wypadek na policję, najrozsądniej wziąć z sobą ostatnie w miarę aktualne zdjęcie osoby zaginionej. Nie musimy wyczekiwać 24 godziny, ażeby zgłosić zaginięcie, możesz zrobić to od razu, a funkcjonariusz policji ma obowiązek takowe zawiadomienie przyjąć tak jak zagubienie dokumentów – . Funkcjonariusz policji powinien również wydać zaświadczenie potwierdzające, że zaginięcie zostało zameldowane, będzie Wam ono potrzebne kiedy chcecie prosić o pomoc inne organizacje wspomagające poszukiwania.

Trzeba mieć na uwadze, że im szybciej zareagujemy tym większa będzie szansa na rychłe odszukanie. Zaginięcia zagraniczne także sygnalizujemy na policję w swoim miejscu zamieszkania. Powinno się to zrobić jak najprędzej, dobrze jest również poszukać na własną rękę zrzeszeń w tym państwie w jakim nasz członek rodziny zaginął, żeby nagłośnili zaginięcie. W każdym państwie są takie organizacje, które pomagają całkiem za darmo, sami wykonują plakaty, upowszechniają w mediach a także są w ciągłym kontakcie z miejscową policją.
Meldując zaginięcie na policji nie ukrywamy niczego, całą naszą wiedzę (o ile taką posiadamy) o osobie zaginionej należy wyjawić, gdyż to wszystko jest nadzwyczaj ważne i ma na celu szybkie odnalezienie. Znajdź w internecie rejestr osób zaginionych (nagroda-za-info) po czym umieść tam nazwisko naszego zaginionego bliskiego.