Wpisywanie pozycji do deklaracji INTRASTAT

Odkąd polska została członkiem Unii Europejskiej, wiele zmieniło się w tym państwie. Kolaboracja z innymi terenami wspólnoty bardzo się zintensyfikowała, prowadząc do zacieśnienia relacji.

Przedsiębiorcy znacznie prościej są w mocy prowadzić handel z pozostałymi partnerami handlowymi z zagranicy, dzięki temu mają szansę zarabiać więcej pieniędzy.
magazyn

Autor: mcginnly
Jeżeli prowadzisz intensywny handel z krajami z Unii Europejskiej, wartość sprzedanych a także zakupionych w zeszły roku towarów większa jest niż milion złotych, powinieneś zapoznać się z dokumentem INTRASTAT Zgłoszenie do niego tego typu transakcji obowiązuje zarówno kompanie jak i osoby fizyczne. Jest to program prowadzący statystyki dóbr przewiezionych na obszarze unii w konkretnym roku. Jeżeli stwierdzisz, że również ciebie dotyczy INTRASTAT zgłoszenie możesz wysłać internetowo, a także osobiście je złożyć w Placówce Celnej w Szczecinie.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa dystrybutor sprzętu wellness z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są na niej dużo bardzo ciekawych informacji.

Wnioski i wszystkie Druki znajdziesz na witrynie tego organu, gotowe do pobrania a także do druku – tu.

Wysłałeś owe zgłoszenie, jednak nastąpił błąd? Nie przejmuj się, korekta deklaracji INTRASTAT nie jest skomplikowana. W zależności od rodzaju błędu, jaki wystąpił, inne czynności będziemy musieli wykonać w danej sytuacji. Kiedy podaliśmy niewłaściwe dane kompanii ale także błędną sumę ogólna transakcji zeszłorocznych, wtedy cały druk musimy wypisać od nowa. W momencie, kiedy tylko jeden z tych błędów wystąpił, korekta deklaracji INTRASTAT będzie polegać jedynie na dodaniu adnotacji. Druki poprawione przesyłamy w taki sam sposób jak oryginały – przejdź na

Kiedy posiadamy własną działalność handlową, rozrysowaną na wysoką skalę, wówczas na pewno mamy do czynienia z wielką liczbą papierów do wypełnienia. Jeśli wysyłamy dużo towarów na terenie UE, musimy wtenczas wypełnić zgłoszenie INTRASTAT.