Wpisywanie pozycji do deklaracji INTRASTAT

Odkąd polska została członkiem Unii Europejskiej, wiele zmieniło się w tym państwie. Kolaboracja z innymi terenami wspólnoty bardzo się zintensyfikowała, prowadząc do zacieśnienia relacji.

Przedsiębiorcy znacznie prościej są w mocy prowadzić handel z pozostałymi partnerami handlowymi z zagranicy, dzięki temu mają szansę zarabiać więcej pieniędzy.

magazyn

Autor: mcginnly
Jeżeli prowadzisz intensywny handel z krajami z Unii Europejskiej, wartość sprzedanych a także zakupionych w zeszły roku towarów większa jest niż milion złotych, powinieneś zapoznać się z dokumentem INTRASTAT Zgłoszenie do niego tego typu transakcji obowiązuje zarówno kompanie jak i osoby fizyczne.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij także ten link. Podobne informacje przeczytasz również tutaj packaging design.

Jest to program prowadzący statystyki dóbr przewiezionych na obszarze unii w konkretnym roku. Jeżeli stwierdzisz, że również ciebie dotyczy INTRASTAT zgłoszenie możesz wysłać internetowo, a także osobiście je złożyć w Placówce Celnej w Szczecinie.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa dystrybutor sprzętu wellness z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są na niej dużo bardzo ciekawych informacji.

Wnioski i wszystkie Druki znajdziesz na witrynie tego organu, gotowe do pobrania a także do druku – tu.

Wysłałeś owe zgłoszenie, jednak nastąpił błąd? Nie przejmuj się, korekta deklaracji INTRASTAT nie jest skomplikowana. W zależności od rodzaju błędu, jaki wystąpił, inne czynności będziemy musieli wykonać w danej sytuacji. Kiedy podaliśmy niewłaściwe dane kompanii ale także błędną sumę ogólna transakcji zeszłorocznych, wtedy cały druk musimy wypisać od nowa. W momencie, kiedy tylko jeden z tych błędów wystąpił, korekta deklaracji INTRASTAT będzie polegać jedynie na dodaniu adnotacji. Druki poprawione przesyłamy w taki sam sposób jak oryginały – przejdź na

Kiedy posiadamy własną działalność handlową, rozrysowaną na wysoką skalę, wówczas na pewno mamy do czynienia z wielką liczbą papierów do wypełnienia. Jeśli wysyłamy dużo towarów na terenie UE, musimy wtenczas wypełnić zgłoszenie INTRASTAT.