Jak obecnie wygląda wysyłanie paczek kurierem? Czy wygodna jest opcja online za pośrednictwem internetu?

Jeszcze parę lat temu gdy chcieliśmy wysłać przesyłkę pierwsza myśl, jaka przychodziła do głowy oraz była dosyć naturalna, to pójście na pocztę. Trzeba było wyjść z domu odstać swoje w kolejce do okienka i tam nadać taką paczkę. Nie była to zawsze wygodna sprawa, tym bardziej jak ktoś do poczty miał dość daleko. W takim wypadku wysłanie jednej paczki mogło zabrać niesamowicie dużo czasu. Obecnie całe szczęście to uległo zmianie oraz możliwości jest już więcej. Jakie z opcji zdają się być najlepsze?

kurier jadący rowerem

Autor: Gideon Tsang
Źródło: http://www.flickr.com
Od jakiegoś czasu na rynku powstały firmy pośredniczące w wysyłaniu paczek.

Poszukujesz może innych tego typu pomysłów wiążących się z opisywanym w tym artykule zagadnieniem? Jest na to świetna metoda: kliknij tu i zobacz więcej w serwisie (https://www.atomrtg.pl/).

Przez to, że współpracują one z różnymi firmami kurierskimi mogą one zaoferować ceny często niższe niż bezpośrednio u danej firmy kurierskiej. Jeśli interesuje nas przesyłka kurierska dobrze będzie skorzystać z jednej z istniejących platform w internecie, które pomogą nam szybko przejść przez cały proces. Na takich stronach internetowych możemy szybko wycenić ile tego typu wysyłka będzie kosztowała jak też można od razu zamówić wysyłkę- przesyłka kurierska.

Aby w poprawny sposób dokonać rezerwacji należy wypełnić formularz. Trzeba podać podstawowe dane dotyczące naszej paczki, czyli jaką ma wagę oraz podać wymiary. Musimy określić także czy interesują nas usługi dodatkowe przykładowo ubezpieczenie. W informacji zwrotnej dostajemy wycenę oraz listę dostępnych firm kurierskich, które tego typu usługi oferują . Należy tylko wybrać opcję, na jaką chcemy się zdecydować oraz zatwierdzić. W następnej kolejności wpisujemy dane nadawcy, od którego paczka powinna zostać odebrana, oraz odbiorcy czyli osoby, do jakiej chcemy ją wysłać.

przesyłka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Po wpisaniu wszystkich informacji ponownie sprawdzamy czy dane się zgadzają i zatwierdzamy nasze zamówienie. Po chwili strona przekieruje nas na płatność online, w tym miejscu będziemy mogli dokonać wpłaty. Po pokryciu kosztów dostajemy list przewozowy, jaki trzeba wydrukować dwa razy. Później czekamy na kuriera, jakiemu dajemy list przewozowy wraz z paczką do wysłania, a kolejny list przewozowy zatrzymujemy wraz z podpisem kuriera, jako potwierdzenie oddania paczki. Jak widzimy kurier online to bardzo wygodna sprawa (sprawdź pełną ofertę na tej stronie). Nie musimy nawet wychodzić z domu aby wysłać naszą paczkę. Przy okazji oszczędzamy również pieniądze, bo poprzez platformę możemy wybrać najtańszą firmę.