Podwórko bez ogrodzenia? Zapomnij!

Polska to nie Stany Zjednoczone, nie da się zostawić własnej posesji bez ogrodzenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się zagradzamy. Nawet jeśli szukać w tym konkretnego czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu lubimy być u siebie, mamy też spore poczucie prywatności i własności. Obecnie dodatkowo posiadamy spory wybór w zakresie ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnorodnych możliwości, jak ogrodzić dom. Najczęściej wybieramy jednakże na siatkę albo panele ogrodzeniowe. Co jest lepsze?

Warto wspomnieć na samym początku, iż panele, jak i siatka to takie rodzaje ogrodzeń, jakie jesteśmy w stanie zamontować łatwo i dość szybko. Ponadto, są one zdecydowanie w bardziej przystępnej cenie niż ogrodzenia panelowe Anotis albo kute. Stąd również taka popularność takiego rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyny plus. Sprawdźmy czym różnią się od siebie takie dwa rodzaje ogrodzenie, zarówno w sposobie montażu i wytrzymałości.

Ogrodzenia

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Jeśli mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najczęstsze rodzaje to ogrodzenie plecione, wykonane z drutów. Siatkę takiego rodzaju możemy kupić w rolkach, co jednakowoż jest jej wadą. Tak zwinięta siatka po rozwinięciu może się odkształcać, natomiast montaż plecionki wymaga sporo czasu. Do montażu potrzebne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, więc zakup tego to kolejny koszt. Montaż to właściwie naciągnięcie drutów naciągowych na górze oraz na dole ogrodzenia systemowe. Do montażu musimy mieć kogoś do pomocy.

Korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup paneli ogrodzeniowych. Ten uniwersalny sposób, sprawdza się jednocześnie w sytuacji prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych oraz przemysłowych. Panele to zwykle druty stalowe, jakie mają różne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Takie ogrodzenie posiada dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich liczba jest zależna od wysokości panelu. Choć druty paneli są mniej elastyczne, to jest to wielka zaleta, bo są bardziej wytrzymałe niż w przypadku zwykłej siatki. Autor Anotis

Oba te rodzaje przypadną do gustu osobom, które cenią sobie bezproblemowość montażu, cenę oraz solidność, niemniej wydaje się, iż kupno paneli ogrodzeniowych będzie nieznacznie lepszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej pozytywów, jest też bardziej trwałe i mniej podatne na odkształcenia, co zapewnia większą jakość na lata. A to przecież zdecydowanie najbardziej istotne wartości, jeśli mówimy o tego typu rozwiązaniach. Powinniśmy o tym pamiętać i kupić ogrodzenie nie na jeden czy dwa sezony, ale na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję oraz mniej niepotrzebnych zmartwień.