Trening oraz dieta kulturysty

Większa część ludzi ma błędne rozumowanie w temacie suplementacji. Bardzo często bywa tak, że ludzie jeśli już konstruują dietę, to najprzód nabywają odżywki, natomiast dopiero później zastanawiają się jak będą jadać.
A więc podkreślam, że odżywki są wyłącznie bonusem do należytego żywienia każdego sportowca, a szczególnie kulturysty.

siłownie

Autor: Dawn
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej natomiast strony, są bonusem na tyle korzystnym i ważnym, że warto poświęcić im oddzielny temat. Suplementacja stała składa się głównie z kompleksów mineralno-witaminowych. Jak zapewne wiadomo bez minerałów oraz witamin nie możemy poprawnie działać. Są regulatorami procesów metabolicznych odbywających się w naszym organizmie. Są to związki egzogenne, czyli takie, jakich nie jesteśmy w stanie samodzielnie syntetyzować, z tej przyczyny powinniśmy przyjmować je wraz z posiłkiem lub w formie tabletek. Przyjmować je najlepiej zaraz po śniadaniu. Powinniśmy oczywiście mieć na względzie, że osoby czynnie praktykujące sport mają o wiele większe zapotrzebowanie na owe „życiodajne aminy”. Natomiast jeśli nie dostarczymy odpowiedniej ilości pod kątem zapotrzebowania na te substraty, to możemy doprowadzić do osłabienia muskułów –
dieta

Autor: scott
Źródło: http://www.flickr.com
malunek - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym elementem ciągłej suplementacji jest białkowa odżywka. Białkowe odżywki służą naszym muskułom do zwolnienia katabolizmu oraz uzupełnienia proteinowego bilansu. Czasami na przykład po treningu są szczególnie przydatne, albowiem potrzebujemy wyłącznie tego składnika do budowania muskułów i to w prędkim tempie – .

BBCAA, zatem aminokwasy o rozgałęzionych ciągach są częstym komponentem odżywek dla kulturystów. Serwowane razem z węglowodanami redukują ilość tkanki tłuszczowej, a jednocześnie nie wpływają na wydolność fizyczną.