wirtualna asystentka – czy posiadają w ogóle zalety? Czy to pomysł dla oszczędnych?

Kim jest wirtualny asystent? Co czyni? Jak pracuje? Czy da się w ogóle posiadać biuro bez sekretariatu? I to jeszcze taki, który działa sprawnie także bardzo wydajnie. Widocznie można a dla wielu wirtualna asystentka jest czymś potrzebnym. Mało tego, bardzo wiele krajowych oraz międzynarodowych firm korzysta z pomocy wirtualnego przedsiębiorstwa i dostrzega w tym atrakcyjną postać kierowania sekretariatu.

Stanowi to doskonały sposób na funkcjonowanie sekretariatu na najwyższym szczeblu, a przy tym efektywne i sprężyste. Nie można bowiem ukryć, iż odkłada się duże kwoty na sekretarkę stacjonarną i pełne kierowanie biurem. W dużej mierze z mobilnego asystenta korzystają nowatorskie, nowo otwarte firmy. Takie prowadzenie sekretariatu jest z pewnością dużą oszczędnością dla przedsiębiorstw, którym zależy na optymalizacji wkładów własnych.

Wirtualne biuro to również inna oszczędność. Można usunąć wydatki powiązane z dzierżawieniem lokalu, umeblowaniem, utrzymaniem jego wnętrza i ogólnej części informatycznej.

Sekretarka

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com

Takie utrzymywanie przedsiębiorstwa posiada bardzo dużo zalet, to między innymi obniżenie całkowitych wydatków funkcjonowania firmy, zaoszczędzenie na czasie oraz praca w wygodnych warunkach. Oprócz tego jest to niezwykle nowoczesne rozwiązanie, które da profesjonalną obsługę klienta.

Wirtualny asystent wykonuje zazwyczaj robotę mniej więcej trzech ludzi. Zajmuje się aspektami administracyjnymi, odświeża portal internetowy, zajmuje się mediami społecznościowymi, wysyła listy i maile, koordynuje i rozporządza spotkaniami w interesach. Z taką osobą zwykle łączy się przez telefon albo mailem. Pracuje (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-jak-zostac-trenerem-personalnym-czyli-jak-polaczyc-pasje-i-prace) ona zdalnie, siedząc w mieszkaniu lub swym sekretariacie, w którym zajmuje się kilkoma klientami. Autor:

Opłaca rachunki, szykuje umowy albo katalogi danych. Zakres działania wirtualnego pracownika jest bardzo szeroki, dlatego dziś są coraz częściej wynajmowani przez przeróżnych przedsiębiorców. Zwykle wyłącznie do robienia jakiegoś zadania,jednak dają się i tacy, którzy pracują wszelką pracę biurową oraz przejmują księgowość.

Poszukujesz szczegółowych wiadomości, żeby poszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Zachęcamy do kolejnego artykułu. Znajdziesz go na portalu (http://www.medycynaistomatologia.pl/implanty-zebow-lodz.html) pod linkiem.

Obszar pracy jest zależny od zleceniodawcy.