W obecnych czasach, należy propagować energiczne spędzanie wolnego dnia poza domem, szczególnie pośród najmłodszych

Obecny wiek jest niestety czasem, którego znakiem rozpoznawczym jest siedzenie w domu przed laptopem lub telewizorem. Jest to tym bardziej smutne, że gołym okiem zauważalne są konsekwencje zmiany sposobu życia.

sport

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko ludzie są grubi i mają kłopoty z formą. Najsmutniejsze, że dotyczy to szerokiego grona dzieci i nastolatków. Do dużej awersji do aktywności dodajmy jeszcze nieprawidłową dietę i nieszczęście gotowe.
Energiczne spędzanie swobodnego czasu, nie patrząc na to co myślą dzieci, jest bardzo ciekawe i wesołe – . sport nie musi być nudny. Nie musi wiązać się z bólem mięśni i dreptaniem tam i z powrotem po boisku, co większości nastolatków wydaje się całkowicie bezsensowne. A sport bywa bardzo interesujący. Można pływać i jeździć z kolegami na rowerze – zobacz na Można iść na aerobik lub tańce – tradycyjne lub hip-hop. Jeśli jesteśmy miłośnikami zwierząt (Polecam hurtownia dla zwierząt) możemy zacząć lekcje jazdy konnej. Sport więc jest ciekawy i jest pochłaniający oraz zdrowy, o czym każdy wie. Sport potrafi też w najmłodszym człowieku formować bardzo przydatne cechy charakteru – systematyczność, cierpliwość, niezłomny duch walki, ale również poczucie fair play i umiejętność przyjmowania porażek i wyłapywania z nich wniosków na przyszłość.

Mówi się, że w zdrowym organizmie, zdrowy duch i jest to naturalnie prawda. Zatem dbajmy o to, abyśmy my i nasze pociechy regularnie zajmowali się sportem. W perspektywie lat kolejnych to z pewnością zaprocentuje.