Złupić wroga, poznać przyszłość – czyli gry online

Zbiorowisko kosmicznych robotów, niszczenie statków przez piratów, czy może symulator codzienności na kilka wymiarów? W pewnym sensie już teraz obserwujemy i uczestniczymy w coraz nowszych wersjach gier. Czy taka tendencja się utrzyma?

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
Futuryści zadają sobie pytania – dokąd zmierzają obecne gry? Mamy gry roboty (ranking najpopularniejszych gier komputertowych polecana strona), które na dobre zaaklimatyzowały się już lata temu, razem z kosmicznym Star Wars. Symulatorów online jak i offline kosmicznych wojen pojawiło się wiele, w większości z nich zobaczymy panel który koncentruje się wokół gromadzenia zasobów, konfiguracji robota kosmicznego, zmierzenia się z potencjalnym wrogiem. W odmianach sieciowych najczęściej obcy statek „siedzi” za podobnym ekranem i steruje swój kosmiczny pokład w otchłani internetowego „kosmosu”.
Jest kosmos, możemy zatem zejść na ziemię.

Zobacz, czy spodoba Ci się proponowana oferta (https://ocelio.pl/pl/c/Makaron-bezglutenowy/71). Zapewniamy usługi dopasowane do osobistych oczekiwań. Nie czekaj i dowiedz się, w jaki sposób pracujemy.

Gdy chodzi o przyziemną tematykę gry przyszłość (najlepsze gry PC – sprawdź) jest szczególnie wkomponowana w Sims`ach. Ten klasyk gier od zawsze opiera się na podobnej fabule: budowania rodziny, życia sąsiedzkiego i koncentrowaniu się na standardowych codziennych czynnościach życiowych. Niegdyś bohaterem było kilka kwadratowych pikseli, dzisiaj dyskutujemy w tematyce trójwymiaru i wymyślnych rozwiązań. Dlaczego? Najnowsza odsłona odnosi się w tytule do skoku w przyszłość, motywowanym przez nieznane nam rozwiązania z kosmosu. Podróżowanie w czasie, futurystyczne gadżety jak kapsuła sypialniana, plecaki rakietowe – takie „wyposażenie” skojarzymy raczej z osiedlaniem obcych planet niż cichym życiem we wspólnocie. No, ale… Skoro nie znamy przyszłości, toteż wyobraźnia twórcy jest nieograniczona.

Inne gry managerowe? Mamy sportowe Football Managery – odciążające Fifę i Pro Evolution Soccer oraz podobne managery w innych dyscyplinach, od siatkówki po tenis. Mamy kolejne gry online które nawiązują do hitów kina. Któż z twórców gry o piratach nie ma przed oczami lub nie zna filmowego Jacka Sparrowa w „Piratach z Karaibów”? Gry, piraci, plansza – przeważnie fabuła obraca się wokół poziomu wyszkolenia załogi, zdobywania surowców, batalii morskich. Jak to w wersjach online, np. w Pirates Storm konieczne jest zrobienie swojego konta w grze.

Interesują Cię opisane tu artykuły? Jeżeli tak, to super – udostępniamy także dla Ciebie dostęp za darmo (https://pizzahut.pl/restaurants/568-pizza-hut-opole-wolnosci) do nowej witryny.

Dopiero jego zainicjowanie otworzy nam drogę do pierwszego statku i pierwszych podbojów.