Normy swoją drogą, a życie swoją

Nie od dziś wiadomo, że śmieci musimy we właściwy sposób zniszczyć. Wszyscy wiemy, że nasze codzienne odpady muszą być odpowiednio posegregowane. Nie każdy ma chęć na segregację odpadów w związku, z czym trzeba zapłacić za wywóz śmieci pomieszanych, co jest kosztowniejsze niż wywóz odpadów które są posegregowane.

Nasz polska gospodarka odpadami wciąż jest w proszku. Trudne jest egzekwowanie od mieszkańców stosowanie się do deklaracji, które podpisali. Trzeba przyznać, że nasi krajanie nadal nie potrafią zrozumieć, że wyrzucają śmieci do lasu zaszkodzą nam. Mimo, to pozytywny fakt, że ostatnimi czasy stworzono nowe regulacje prawne dotyczące gospodarki odpadami. Warto byłoby, gdyby owe regulacje nie były ulepszane, a raczej gdybyśmy zaczęło sprawdzać, czy ludzie robią to, co napisali w deklaracji związanych z odpadami. Jeśli nie – powinny być wlepiane kary. Początkowo mogliśmy się mylić, gdy ta „rewolucja” została wprowadzona. Ale obecnie po takim czasie musimy w końcu wyciągać wnioski i świecić przykładem. Polecamy http://www.toensmeier.pl/niebezpieczne.Co trzeba robić z odpadamiNie każdy zdaje sobie sprawę, ale na przykład odpady, które powstają w szpitalach muszą zostać właściwie zutylizowane. Utylizacja odpadów tego rodzaju polega między innymi na wywiezieniu ich do spalarni śmieci. W Polsce jest sporo spalarni śmieci.

Ekologiczna zbiórka odpadów

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Mają one ustalone normy, jednak kontrole niektórych z nich pokazały, że niektóre przyjmują zbyt dużą ilość odpadów, co oznacza, że ich moce przerobowe, nie byłyby w stanie ogarnąć tej masy śmieci, które są do nich dostarczane. Co dzieje się z nadmiarem odpadów, nie zawsze da się ustalić. Ale udało się znaleźć kilka różnego typu firm przechowywało śmieci na własną rękę w magazynach.Czytaj też http://www.toensmeier.pl/dzialanie-dlugofalowe

To niestety może prowadzić do zagrożenia zdrowia. Nie jedynie wspomniane odpady medyczne, ale też odpady przemysłowe powinny być poddane utylizacja odpadów przemysłowych. Tego rodzaju utylizacja również powinna przebiegać podług konkretnych norm. Jednak w Polsce ciągle jest problem z egzekwowaniem prawa dotyczącego zutylizowania śmieci przemysłowych. Choć z roku na rok jest coraz lepiej, to i tak daleko nam do innych krajów europejskich. Wszystkie zakłady przemysłowe tworzą bardzo dużą ilość śmieci. Ostatnio zaczęto niektóre odpady wykorzystywać wtórnie. Taki recykling minimalizuje ilość śmieci.
Więcej na http://www.toensmeier.pl/azbest