Wczasy w Beskidzie Sądeckim – Szczawnica

Jeżeli szukasz miejscowości, w jakiej spędzisz miło czas, lecz nie znosisz hałasów panujących w modnych miejscach wypoczynkowych, mamy dla Ciebie znakomite miejsce.

parki

Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Szczawnica jest unikatowym punktem na mapie naszego państwa, kilometry od wielkomiejskiego hałasu, leżącym w Pieninach. Malownicza okolica mobilizuje człowieka do czynnego spędzania każdego momentu. Zdrowe oraz czyste powietrze dodaje sił witalnych i działa tak, że wolniej się męczymy, ponieważ nasze ciało jest mocniej natlenione. Szczawnica leży blisko granicy ze Słowacją, z tego powodu możliwe że zdarzy się wam przeciąć granicę mimowolnie. Miejscowość jest idealnym miejscem wypadowym do wielu atrakcji, jakie tylko oczekują Ciebie – dowiedz się więcej. W Szczawnicy odnajdą się miłośnicy kajakarstwa, w okresie zimowym amatorzy narciarstwa i miłośnicy pieszych wędrówek po górach. Amatorzy kultury góralskiej także odnajdą swoje miejsce, ponieważ góralskie domki Szczawnica posiada licznie stojące. Miejscowość ta bowiem jest właśnie kolebką górali sądeckich, którzy do teraz licznie pasą swoje stada owiec. Szczawnica szlaki turystyczne ma niebywale mocno rozbudowane, bo łączna ich długość wynosi niemalże pięćset kilometrów – Samo miasteczko jest położone blisko Pienińskiego Parku Narodowego, jaki należy do najładniejszych parków w naszym kraju. Wstydem byłoby nie powiedzieć o słynnym uzdrowisku, z jakiego cała Szczawnica jest dziś znana. Swoisty mikroklimat, spowodowany położeniem miejscowości w dolinie rzeki, sprawia że ludzie szybciej oraz efektywniej wracają do zdrowia. Pijalnia wód mineralnych, jaka działa od niemal pięciuset lat zaprasza turystów do skosztowania chociaż szklaneczki wód o niebywałych właściwościach leczniczych.

Niewątpliwie każdy Polak znajdzie w Szczawnicy oraz cudownych widokach Beskidu Sądeckiego oraz Pienin coś do czego będzie chciał wracać.

Jeśli chcesz przekazać jakiejś osobie informacje na omawiany wątek, to wejdź na link oraz poczytaj więcej (http://www.zelwak.pl/) dotyczące tego zagadnienia – z pewnością go zainteresują.

Okolica jest przepełniona dziką zwierzyną, dlatego mieszkając w pobliżu lasu, można podglądać dzikie zwierzęta wieczorami bez lornetki.