Co najlepiej wiedzieć o technologii 3d? Jakiego typu kwestie są najbardziej ważne? O jakich korzystniej wiedzieć?

Z pewnością żyjemy w czasach, w jakich króluje technika 3d. Trójwymiarowość pojawia się w bardziej znacznej ilości dziedzin, pomaga stwarzać nowe rzeczy oraz kreować rozwiązania.

ulotki reklmaowe

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Co warto wiedzieć na ten temat? Jakie terminy dobrze poznać?

Bez wątpienia modelowanie 3d, czyli proces tworzenia, a także zmodyfikowania obiektów trójwymiarowych przy wsparciu specjalistycznego programu komputerowego, jaki określamy modelerem. Modeler gwarantuje zestaw niezbędnych narzędzi, a ponadto zbiór elementarnych figur, na przykład kul lub torusów, które jesteśmy w stanie użyć bardzo szybko przy budowaniu obiektów.
Tego typu obiekty 3D są dosyć często budowane z siatek wielokątów, a także definiowane przy pomocy krzywych lub powierzchni parametrycznych. Za pomocą siatki wielokątowej łatwo możemy deformować obiekt, co oznacza, że da się go skręcać czy wyginać. Z tym pojęciem są związane na pewno wizualizacje 3d.

Zainteresowały Cię stworzone przez nas teksty? Więc z chęcią pragniemy przekazać Ci, że czeka na Ciebie kolejny istotny link (https://progresdisplays.pl/) pod poniższym linkiem.

To pokazanie w rzucie prostokątnym sceny, która została w pamięci komputera- profesjonalne wizualizacje 3d – ROX3D.

3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Komputer nie odbiera konkretnej sceny jako obraz, lecz jako zbiór danych, jakie opisują różne elementy i parametry tworzonej wizualizacji. Wizualizacja 3d jest właśnie przełożeniem tych elementów oraz parametrów na obraz, który rozpozna człowiek. Dość często dobierany jest typ rzutu perspektywicznego, bo taki właśnie obraz jest najbardziej odpowiedni do przeczytania dla człowieka.

Nasze mózgi najlepiej odbierają tego rodzaju obraz, jest dla nas bardziej czytelny. Technologia 3d jest dość popularna i to na pewno nie zmieni się w przyszłości, dlatego warto w to zainwestować.