Jaki wózek widłowy będzie najodpowiedniejszy do potrzeb naszej firmy?

Jednym z podstawowych urządzeń używanych w dużych halach produkcyjnych oraz magazynach są wózki widłowe. Bardzo się one przydają przy najróżniejszych pracach załadunkowych i rozładunkowych, a poza tym przy przewozie niektórych wyrobów na niedużą odległość. Kupując taki wózek w pierwszej kolejności należy określić, do czego ma być używany. Różnych modeli wózków jest na rynku dużo i dopiero dokładne ustalenie potrzeb pozwoli na wybranie najlepszego modelu. W pierwszej kolejności trzeba określić, jak duże wyroby będą nim przewożone. Wózki widłowe Poznań mogą mieć sporą rozpiętość udźwigu, od kilkuset kilogramów do nawet pięciu ton. Udźwig głównie zależy od rozmiarów i konstrukcji wózka, z tego też powodu określając ten parametr trzeba również mieć na uwadze na jego wielkość. Może się bowiem okazać, że różne odmiany wózków o tym samym udźwigu będą miały różny wymiar i niektóre z nich mogą być za wielkie do magazynu.

pracownik prowadzi żółty wózek widłowy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym ważnym parametrem przy zakupie wózka jest sposób jego zasilania. Do pracy na zewnątrz, na różnych placach magazynowych i halach z dobrą wentylacją (witryna internetowa – wentylacja dolny śląsk) doskonale nadawać się będą urządzenia zasilane silnikiem spalinowym. Są one niedrogie w użytkowaniu i eksploatacji, a ich ważną zaletą jest ciągła praca, z co najwyżej króciutką przerwą na uzupełnienie paliwa.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (https://theomarvee.com/content/9-o-firmie), która podnosi podobne wątki, także będą zapewne interesujące.

Wadą zaś ich są spaliny, wydzielane podczas pracy, i to dyskwalifikuje ten rodzaj wózków przy pracach w pomieszczeniach zamkniętych. W takich przypadkach dużo lepiej się sprawdzą modele zasilane akumulatorem, pracują one niezwykle wydajnie i cicho, lecz raz na parę godzin muszą być naładowane. Proces ten może trwać nawet parę godzin i trzeba to mieć na uwadze podczas planowania prac maszyny. Przy kupnie tego typu sprzętów należy również zadbać o to, co się będzie działo jak się one zepsują. Sprawny serwis wózków widłowych poznań (widlaki) pozwoli na szybkie i sprawne naprawienie zepsutego urządzenia, a tym samym ograniczy straty wynikające z przestoju maszyny. Dlatego też kupując wózek widłowy na pewno należy zobaczyć jak wygląda kwestia późniejszego serwisu. Autor: