Wspólna podróż to ciekawe doświadczenie. Recepta na sukces to podobne podróżnicze zapatrywania i niemal identyczna pasja przygody

Wyprawa wyprawie nierówna, doskonale wiedzą to osoby, którym ciężko odnaleźć dobrego kompana do podróży. Nie ma bowiem dwóch niemal identycznych osób, a przekonać się o tym można też w podróży. No cóż, jedna osoba lubi dłuższe podróże okraszone dodatkowo szczyptą adrenaliny, a inny będzie zwolennikiem częstszych przystanków i raczej łatwej trasy. Dlatego tak istotne jest, by w jak największym stopniu zebrać ekipę pod kątem niemal identycznych doświadczeń i podobnych podróżniczych potrzeb.

To ważne, bo tak przygotowana wyprawa będzie najlepsza. Nie będzie wielu nieporozumień, obarczania się winą i innych niepotrzebnych wojenek. Jeśli znamy swoje cele i wady, wiadomo również, co chcemy zdobyć, to nie ma miejsca na jakieś dodatkowe nieporozumienia, jakie tylko mogą zabić wspólną wyprawę. To bardzo istotne, gdyż jeśli o tym zapomnimy to nasza wyprawa będzie niezwykłą męczarnią.

Będziemy niedopasowani i nieszczęśliwi, możemy to porównać do takiej sytuacji, iż szykujemy się na wielką trekkingową wyprawę, posiadamy zawodowy sprzęt, na przykład plecak the north face (więcej), jakie sprawdza się w każdych warunkach, a nasz towarzysz zabiera ze sobą torebkę, jaką biwięcej zakupy. Może to dość przesadzona wizja, ale niestety jest bardzo rzeczywista i warto przed nią ostrzec potencjalnie zagrożonych.http://www.motoargo.pl/pol_m_Czesci-Silnikowe-do-Motocykli-Skuterow_Kartery-i-obudowy-silnika-266.html (przenieś mnie do strony)Jedna osoba będzie wkurzona, że wzięła sobie niepotrzebne obciążenie, a druga, że chciała po prostu pójść na spokojny spacer, a nie poszukiwać niebezpiecznych przygód. Jednakowoż, jak i druga osoba będzie posiadała swoje racje, niemniej nie można dopuszczać do takiej sytuacji.

plecak

Autor: Camilo Viveros
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele więc osób asekuruje się odpowiednio przed planowaniem takiej wyprawy wyszukując przykładowo właściwych osób na forach internetowych. Jeśli konkretna osoba jest w temacie i podziela podróżniczy entuzjazm, to warto z tą osobą wykonać próbną trasę. Próbną, czyli nie jakąś bardzo poważną, nie zbyt krótką, leczz pewnością nie podróż życia. Nie jesteśmy w stanie bowiem tak się narażać. Dopiero po takiej wyprawie jesteśmy skłonni zaufać lub nie takiej osobie. To także niezły sposób do następnych podróży. Jeśli faktycznie wasze pasje podróżnicze będą podobne, to nie ma co, lecz trzeba to wykorzystać i wyruszyć w kolejną podróż.