Obecnie na każdym rogu większego miasta możemy zobaczyć ogromną ilość reklam różnego rodzaju.

W dzisiejszych czasach w każdym miejscu większego miasta możemy natknąć się na ogromną ilość reklam różnego typu. Reklamy te często przybierają bardzo różne formy, najbardziej popularną formą pozostają jednak banery reklamowe.

maszyna do sitodruku

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Techniki tworzenia reklam potrafią w znaczący sposób się od siebie różnić. Możemy zamówić reklamy w postaci wydruku wielkoformatowego, oklejenia samochodu, plafonów, gadżetów reklamowych itp. Naturalnie są to jedynie reklamy w postaci fizycznych przedmiotów, natomiast nie można zapominać o prawdopodobnie najbardziej skutecznych typach reklam, czyli tych znajdujących się w internecie lub telewizji. Skupiając się jednak na „materialnych” typach reklam warto podkreślić ciekawą technikę druku nazywaną sitodrukiem. Jest to technika wydruku, w której wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez specjalnie przygotowaną matrycę. Precyzja i rozdzielczość tego druku jest bezpośrednio uzależniona od gęstości użytej siatki, jednakowoż zazwyczaj jest wyraźnie niższa niż w klasycznym druku offsetowym – kliknij w źródło. Niezaprzeczalną zaletą sitodruku jest natomiast możliwość jego stosowania na zakrzywionych powierzchniach. Sporą popularnością cieszą się ostatnio koszulki i inne tekstylia z nadrukiem stworzonym metodą sitodrukową. Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją takiej odzieży często dają możliwość wykonania własnego projektu nadruku, który później zostanie przeniesiony na koszulkę. Oczywiście takie firmy mają w posiadaniu maszyny sitodrukowe bardzo różnych klas i rozmiarów, z których każda ma trochę inne przeznaczenie. Ceny tych maszyn również potrafią wyraźnie od siebie odbiegać, i tak najprostsza maszyna do sitodruku jest warta mniej więcej 1500 zł. Ceny najbardziej złożonych drukarek karuzelowych potrafią natomiast przekroczyć 20 000 zł. Takie profesjonalne maszyny doskonale sprawdzają się przy tworzeniu nadruków, na materiałach jak bawełna czy poliester, czyli tych zazwyczaj używanych do produkcji różnego rodzaju koszulek.

Konkludując w dzisiejszych czasach reklama jest istotnym elementem dla każdego przedsiębiorcy. Swój produkt możemy zareklamować na różne sposoby, jednak jednym z ciekawszych jest rozdawanie gadżetów, takich jak koszulki reklamowe. Najczęściej nadruki reklamowe na koszulkach wykonywane są przy pomocy maszyn sitodrukowych. Wprawdzie precyzyjność sitodrukarek jest mniejsza niż klasycznych drukarek offsetowych, jednak mogą się one poszczycić wysoką trwałością nadruków a także niskimi kosztami produkcji w przypadku trochę większych zamówień, co jest dobrym argumentem przemawiającym za używaniem tej technologii.