Hej przygodo! Letni urlop z namiotem

Co pewien czas wielu z nas zastanawia się, gdzie wybrać się na wakacje, by były naprawdę udane. Niestety, moda i łatwa dostępność ofert dotyczących dalekich wycieczek stały się przyczyną, iż sporo z nas zaniechało planów urlopowych spędzonych w Polsce. A przecież możemy poszczycić się wieloma magicznymi, ciekawymi zakątkami.

plecak turystyczny

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com
Mało tego, wakacje w Polsce mogą nam przynieść o wiele więcej ciekawych wspomnień, arcyśmiesznych i wzruszających momentów czy atrakcji niż te za granicą. Czy nie korci nas niekiedy by nieco zboczyć z utartych ścieżek luksusów i komfortów i postawić na prawdziwą przygodę? Takim planem na udane wakacje może być spływ kajakowy połączony z biwakowaniem. To wielka i cudowna zabawa ponieważ płyniemy z miejsca na miejsce. Miejsce noclegowe? Zależy od wyobraźni i finansów. Każdego dnia trzeba spakować cały dobytek, wpakować plecaki w kajaki a następnie płynąć w nowe miejsce.

Dla tych, którzy w dzieciństwie udzielali się w gromadzie zuchowej biwakowanie pod namiotem to nic nowego. Dla niedoświadczonych amatorów przygód, biwakowy niezbędnik jest mimo wszystko konieczny. Najważniejszy oczywiście jest namiot. Zastępcami łóżka okazują się być materace i karimaty. Powinny być jak najgrubsze, aby spało się jak najwygodniej. Niezbędne są również śpiwory których grubość zależna jest od pogody. Gdy planujemy na biwaku gotować potrzebujemy zestaw garnków turystycznych, sztućce i kubki.

Bierzesz ten tekst za fascynujący? Wejdź na odnośnik tu (http://www.jk-busczesci.pl/category/man-temsa-silnik), które dostarczy Ci wiele niesamowicie wciągających danych na opisywany temat.

Podstawowym „naczyniem” jest manierka – bez niej ani rusz. Manierki, za pomocą specjalnych nap możemy przyczepić do pasa dlatego jest doskonała dla osób spragnionych ekstremalnych przeżyć.

Wybór jest imponujący więc każdy znajdzie coś na swoją kieszeń i potrzeby.
Nie zapomnijmy też latarki, saperki, apteczki oraz papieru toaletowego – gadżetów bez których niełatwo obejść się w namiocie. Krutynia, Brda czy Parsęta to jedne z najbardziej malowniczych, najładniejszych szlaków kajakowych w kraju. Kajakowa wyprawa to dobry sposób, aby poznać nasz kraj. To okazja do kontaktu ze wspaniałą przyrodą ale również przeżycia ciekawej przygody, którą z na pewno będziemy wspominali przez długie lata.