Z jakiej racji dobrze być uczciwym?

Uczciwość – jest to wartość w aktualnym świecie coraz rzadziej doceniana. Jednakże dobrze kierować się nią we własnym życiu, nie tylko ze względów ideologicznych, lecz również dlatego, że to czasem tak zwyczajnie popłaca.

gotówka, pieniądze

Autor: Ekkehard Streit
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba większości z nas trafiło się kiedyś dostać mandat. Na przykład za jazdę autem – nie ma w końcu chyba osoby, która nigdy nie przekroczyłaby prędkości. Tak samo niekiedy zdarza nam się za kierownicą zrobić coś niemądrego – z roztrzepania, braku skupienia, braku ostrożności. Jeżeli wtedy natkniemy się na radiowóz – z pewnością dostaniemy mandat. Inna sytuacja to jazda autobusem bez biletu, co przecież może trafić się każdemu, wystarczy, iż nie będziemy pamiętać o odświeżeniu karty miesięcznej. Niniejsze kary finansowe są bolesne dla większości z nas.

Częstokrotnie też mamy uczucie niesprawiedliwości. Przecież jesteśmy na co dzień uczciwi oraz absolutnie nie chcemy zrobić nic złego. Tak zwyczajnie przydarzył się nam gorszy dzień – każdy posiada do tego prawo. Z pewnością pojawi się zatem pokusa, aby otrzymany mandat zlekceważyć, by go nie zapłacić.

Poszukujesz podobnych informacji na omawiany tutaj temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej terapia psychodynamiczna wrocław a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

Powinieneś jednak wiedzieć, że nie jest to odpowiedni pomysł i warto jak najszybciej o nim zapomnieć. Przecież jest dokument taki jak lista dłużników . Można tam się załapać nawet z powodu właśnie tak głupiego jak niezapłacony mandat. A z przeciwnej strony konsekwencje figurowania na niej bywają rzeczywiście poważne.

monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie? Wyobraź sobie, iż jest już kilka lat później. Zupełnie zapomniałeś o zlekceważonym kilka lat temu mandacie. Właśnie wziąłeś ślub ze swoją ukochaną drugą połówką oraz teraz rozmyślacie o budowie domu lub zakupie mieszkania. Chcielibyście wziąć na ten cel kredyt i wydaje się, iż zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak okazuje się, że w praktyce jest inaczej. Bank uznaje Was za niewiarygodnych klientów, ponieważ znajdujecie się na liście dłużników (kompletna lista dłużników), a wszystko to przez niezapłacony wiele lat temu mandat. To mało zachęcająca perspektywa, zgadza się? Nawet nie pomyślałbyś, że można mieć tak ciężkie kłopoty z powodu tak niewielkiej i na pozór mało istotnej sprawy. Masz więc jednak nauczkę, że nawet takich drobiazgów zawsze dobrze pilnować i warto starać się być w porządku i wyjątkowo uczciwym.

Szalenie nam przyjemnie, że nasz post wywarł na Tobie miłe wrażenie. Mamy zamiar namówić Cię do nowej strony – tam można zobaczyć także świeże wątki.

To się rzeczywiście opłaca.