Networking – rzeczywista droga do sukcesu!

Na sukces każdej firmy wpływ ma wiele różnych czynników. Podobnie rzecz się ma w przypadku kariery każdej jednostki. Czynniki te można z grubsza podzielić na niezależne od człowieka oraz takie, które jesteśmy w stanie wykorzystać dla dobra własnego i swojego interesu.

konferencje it

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
networking

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Faktorem, który zdecydowanie zalicza się do drugiej grupy, a przez wielu specjalistów uważany jest za podstawę jakiejkolwiek działalności biznesowej stanowi networking.

Ten temat z pewnością posiada interesujące informacje, lecz żeby uzyskać ich jeszcze większą ilość prześledź link (http://www.franklincovey.pl/), który jest niesamowicie intrygujący.

Pod tym angielskim terminem kryje się szereg działań mających za zadanie zbudowanie trwałej i prężnej sieci kontaktów do ludzi z naszej branży.

Networking opiera się na dwóch procesach, którymi są: nieustanne poznawanie nowych, kreatywnych osób oraz podtrzymywanie owocnej znajomości z osobami mogącymi mieć pozytywny wpływ na naszą karierę lub działalność w przyszłości – zajrzyj tutaj.
sprawdź ofertę o konferencjach IT

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
RewelacyjnąDoskonałą metodą pozyskiwania nowych znajomości z branży są konferencje IT i nie tylko. Chociaż udział w takim spotkaniu może się wydawać zbędny, korzyści, które przynosi są nie do przecenienia. Wybierając się na konferencję poświęconą tematowi z naszej dziedziny mamy szansę spotkać tam najlepszych fachowców z całego kraju, a często również ze świata. Oprócz informacji zdobytych podczas wykładów niewątpliwym plusem tego typu zjazdów jest zatem możliwość zyskania numerów telefonów osób, które naprawdę liczą się w naszej branży. Posiadanie takich kontaktów na pewno zaprocentuje przy pracy nad przyszłymi projektami.

Networking pomaga także ciąć koszty firmy lub konkretnego przedsięwzięcia. Dzięki rozlicznym znajomościom możemy szybciej i łatwiej zorganizować jakieś wydarzenie, a w przypadku konieczności znalezienia nowego pracownika nie musimy korzystać z usług drogiej agencji rekrutacyjnej. Wystarczy popytać wśród naszych kolegów po fachu.