Networking – rzeczywista droga do sukcesu!

Na sukces każdej firmy wpływ ma wiele różnych czynników. Podobnie rzecz się ma w przypadku kariery każdej jednostki. Czynniki te można z grubsza podzielić na niezależne od człowieka oraz takie, które jesteśmy w stanie wykorzystać dla dobra własnego i swojego interesu.

konferencje it

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
networking

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Faktorem, który zdecydowanie zalicza się do drugiej grupy, a przez wielu specjalistów uważany jest za podstawę jakiejkolwiek działalności biznesowej stanowi networking.

Czy ten wpis zdaje się być interesujący? Masz ochotę zgłębić dużo wiadomości na ten temat? Więc idź tu art beauty bulwar ikara i czytaj następny wątek.

Pod tym angielskim terminem kryje się szereg działań mających za zadanie zbudowanie trwałej i prężnej sieci kontaktów do ludzi z naszej branży.

Networking opiera się na dwóch procesach, którymi są: nieustanne poznawanie nowych, kreatywnych osób oraz podtrzymywanie owocnej znajomości z osobami mogącymi mieć pozytywny wpływ na naszą karierę lub działalność w przyszłości – zajrzyj tutaj.
sprawdź ofertę o konferencjach IT

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
RewelacyjnąDoskonałą metodą pozyskiwania nowych znajomości z branży są konferencje IT i nie tylko. Chociaż udział w takim spotkaniu może się wydawać zbędny, korzyści, które przynosi są nie do przecenienia. Wybierając się na konferencję poświęconą tematowi z naszej dziedziny mamy szansę spotkać tam najlepszych fachowców z całego kraju, a często również ze świata. Oprócz informacji zdobytych podczas wykładów niewątpliwym plusem tego typu zjazdów jest zatem możliwość zyskania numerów telefonów osób, które naprawdę liczą się w naszej branży. Posiadanie takich kontaktów na pewno zaprocentuje przy pracy nad przyszłymi projektami.

Networking pomaga także ciąć koszty firmy lub konkretnego przedsięwzięcia. Dzięki rozlicznym znajomościom możemy szybciej i łatwiej zorganizować jakieś wydarzenie, a w przypadku konieczności znalezienia nowego pracownika nie musimy korzystać z usług drogiej agencji rekrutacyjnej. Wystarczy popytać wśród naszych kolegów po fachu.