Jak zabić owady, które się zalęgły w zbożu?

Prawdopodobnie każdy miał problemy wprost związane z inwazją insektów w swoim domu. Gdy zostawimy jedzenie poza lodówką lub spiżarnią, szczególnie przydarza się to w ciepłych miesiącach, z miejsca pojawiają się owady, które pragną pożreć pochopnie zostawione na ich łaskę pożywienie. Jednakowoż jest to kataklizm dotykająca jedynie rodzinę. Co by się wydarzyło, jeśliby celem stał się punkt, jaki zaopatruje miasto tudzież wieś w żywność?

fotogram - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej, kiedy zostawimy opakowania z suchymi ziarnami przykładowo: ryż, kaszę jaglaną albo kaszę gryczaną, zostaną one zamieszkane przez mole spożywcze, jakie szybciutko złożą jaja

w osamotnionej żywności. Potem, jeśli znajdziemy, że owad złożył jaja, jedyne co musimy wykonać, to pozbyć się od razu wszystkich otwartych opakowań. Owady roznoszą bardzo dużo bakterii, na które

organizm człowieka nie jest przygotowany, przez to niesamowicie podatny. Nic podobnego nie może się zdarzyć wytwórcom produktów spożywczych. Najbardziej narażoną na ataki owadów jest produkcja zbóż. Producenci warzyw lub owoców nie mają potrzeby niepokoić się atakami owadów po zgromadzeniu plonu, ponieważ musi być on przechowywany w chłodniach, w których panują zbyt niskie temperatury dla rozwoju owadów. Producenci serów i mięs, podobnie nie są narażeni na tego typu problemy. Na wielkie szkody narażeni są natomiast producenci zboża,w momencie gdy w punkcie składu zboża pojawią się szkodniki. Żeby zapobiec takiej katastrofie najefektywniejsze aczkolwiek nie najtańsze jest gazowanie zboża – fumigacja zboża w ofercie Ratmar. W skrócie jest to zespół akcji zmierzających do zniszczenia wszystkich szkodników żyjących w zbożu. Do tego wykorzystuje się dziś tzw. fumigantów, to jest pestycydów. W naszym państwie do gazowania od 2005 roku używa się fosforowodoru, który kiedy jest czystym stężonym gazem bez domieszek jest niewidoczny dla oczu, bez smaku i zapachu. Jego skuteczność w działaniu wiąże się z tym, że jest niedużo cięższy od powietrza, co oznacza, iż bez problemów miesza się z jego cząsteczkami, dzięki czemu bez problemów penetruje całkowitą objętość silosu. Przedostaje się on przez takie bariery jak: papier opakowaniowy, folie zarówno plastikowe jak i aluminiowe. Na naszym rynku fosforowodór możliwy do nabycia jest w wielu formach: pasów, tabletek, paletek i koców, różnią się one jedynie sposobem aplikacji. Pomieszczenie, jaka ma zostać zagazowana musi zostać wcześniej uszczelnione, aby wprowadzany gaz nie miał drogi ucieczki, gdyż jest zabójczy dla człowieka.Nie polecamy z tego powodu przeprowadzania operacji gazowania zboża indywidualnie, a z pomocą techników, którzy zajmą się odgazowaniem przestrzeni po wykonaniu z http://ratmar.com/tę stronę .
Insekty od zarania dziejów były dla ludzi utrapieniem, niewybaczalne szkody wyrządzały zwłaszcza pożerając lub niszcząc uprawy. Dzięki wykorzystaniu pestycydów do gazowania zboża możemy się ich pozbyć bez nadwyrężania ludzkiego zdrowia.