Jak dopasować rakietę tenisową do swoich potrzeb?

Tenis jest sportem na dzień dzisiejszy coraz popularniejszym. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce panowało zwykle przekonanie o tym, że jest to dyscyplina jedynie dla zamożnych osób, czyli w pewnym sensie elitarna. Ta tendencja z wolna się zmienia i aktualnie coraz więcej osób młodych i starszych decyduje się na wypróbowanie własnych sił na w tenisie. Tenis z pewnością jest dyscypliną wymagającą dużej energii, a przy tym wyrabiającą refleks i kondycję.

tenis

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też niektórzy ludzie podejmują decyzję o nauce tej dyscypliny dla wyrobienia sobie wymarzonej sylwetki. Tenis zalicza się bowiem do takich sportów, przy których gracz jest bardzo zmęczony i w ten sposób spala wiele kalorii. Nauka gry w tenisa zwykle nie trwa długo i nie jest kłopotliwa, rzecz jasna bardzo dużo zależy jednak od kondycji gracza. Dla zawodników, którzy uprawiają tenis od długiego czasu i są w tym bardziej zaawansowani, coraz większe znaczenie ma sprzęt wykorzystywany podczas meczów. U części (sprawdź ofertę i kup przewód paliwowy w motoargo.pl) osób już na samym początku rodzą się pytania, w pierwszej kolejności o dobór odpowiedniej rakiety tenisowej.

Aspekty, na które warto zwrócić uwagę

Rakieta tenisowa to przyrząd, którego kupno wymaga przemyślenia dużej liczby spraw. Rzecz jasna dla sporej liczby ludzi podstawową sprawą ograniczającą będzie zasobność portfela (poznaj rakiety do tenisa od Na szczęście rakiety do tenisa prezentują znaczną rozpiętość cenową i szczególnie początkujący nie muszą od razu kupować tych najdroższych. Również niższym kosztem można

tenis

Autor: adidas
Źródło: adidas

dobrać profesjonalną rakietę. Jej parametry uzależnia się przede wszystkim od częstotliwości grania. Jasne jest, że dla osoby uprawiającej ten sport raz na jakiś czas dobrym wyborem będzie rakieta tańsza. Poza tym ważna jest także płeć gracza i wiek, odmienne są bowiem rakiety dla najmłodszych, a osmienne dla dorosłych.

Dla wieloletnich graczy

Amatorzy tenisa, którzy grają już od wielu lat, najczęściej sami powiadają wiedzę jaki sprzęt kupować do swoich możliwości. Oprócz tego sportowcy zawodowi często mają swoje wybrane modele, do których są przywiązani. Trzeba dodać, że rakiety bardzo wysokiej jakości i znanych marek najczęściej mają też odpowiednio wyższe ceny. Niektóre z nich sięgają nawet pułapu kilku tysięcy złotych – strona tutaj na