Zaawansowane bazy danych, które można wykorzystać na mnóstwo sposobów. Big Data- zagrożenie dla naszej prywatności czy doskonały sposób na dotarcie do potrzeb klienta?

Całkiem niedawno dużą popularność na świecie a także w kraju zdobyło Big Data. Wielu z nas nie ma pojęcia czym jest lub kojarzy negatywnie, jako sposób pozyskiwania danych klientów. Niewielu jednak wie, jak duże korzyści możemy mieć z gromadzenia tak dużej liczby zróżnicowanych danych.

Dane liczbowe

Autor: Marcos Gasparutti
Źródło: flickr.com
Big data to szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest gromadzenie jak również porządkowanie ogromnych ilości danych. Dane te możemy wykorzystać przykładowo do analiz lub badania rynku. Pewien czas temu Big Data w Polsce wzbudziła niemałe zamieszanie, po którym wiele osób zaczęło obawiać się takich nowych rozwiązań. Big Data gromadzi dane, głównie dane o różnych użytkownikach oraz klientach firm, lecz pozyskuje je w legalny sposób – zobacz również na tym portalu. Obawy biorą się przede wszystkim z tego, iż myślimy, że dane są wykradane a także mają działać na niekorzyść użytkowników.

Jeśli niniejszy tekst Cię zafrapował, to śmiało kliknij ten link, gdyż on również Cię zainteresuje – to bardzo użyteczna oferta!

Wykorzystując Big Data możemy jednak jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i prezentować im rozwiązania, których potrzebują najbardziej. Gromadzenie jak również analizowanie tego rodzaju danych nie jest łatwym zadaniem, gdyż jest ich naprawdę bardzo wiele, dlatego też stosowane są w tym celu odmienne narzędzia analityczne.

Tego typu rozwiązania mogą mieć duże zastosowanie w biznesie, ale także w bankowości. Big Data w bankowości to między innymi wszystkim przewidywanie potrzeb klienta jak również dopasowywanie do niego najkorzystniejszej oferty. Niektórzy mogą uważać, iż wykorzystanie danych klienta w celu zdefiniowania jego potrzeb tak naprawdę może służyć jedynie wykorzystaniu jego pieniędzy. Bank ma w tym swoje korzyści, kiedy klient zdecyduje się na prezentowaną ofertę, ale też klient będzie z niej usatysfakcjonowany, kiedy spełni ona wszystkie jego wymagania. Wspominając o Big Data trzeba pamiętać, iż przynosi korzyści jednocześnie dla klientów jak też dla przedsiębiorców, wykorzystując nasze dane, które powszechnie udostępniamy – sprawdź też: W dzisiejszych czasach, kiedy internet jest codziennością, nieuniknione jest, aby w ten sposób analizować a także wykorzystywać gromadzone dane użytkowników oraz klientów.

Przede wszystkim nie należy się obawiać Big Data, gdyż jest to narzędzie mające służyć dokładniejszemu dopasowaniu oferty firm do wymagań klientów. Dzięki gromadzeniu jak również analizowaniu tak dużej ilości danych możemy tworzyć lepsze produkty a także oferować lepsze usługi, które będą spełniały potrzeby najbardziej wymagających klientów.