Jak stworzyć jingle swojej stacji radiowej?

Jingle radiowe to dźwięki, które stosowane są jako przerywniki w audycjach radiowych i telewizyjnych lub po prostu dźwięki charakteryzujące poszczególne stacje. Często prawidłowy wybór utworu może sprawić, że będzie on wizytówką danego przedsiębiorstwa i doprowadzi do tego, że stanie się ono bardziej rozpoznawalne. Właściciele opisywanych tutaj firm mogą zatrudnić osobę, która wykona cały pakiet tego typu muzyki albo skorzystać z coraz ciekawszej oferty proponowanej przez studia nagrań. Możliwości wyboru odpowiednich dźwięków jest bardzo dużo, dlatego też nie powinno się podejmować decyzji zbyt szybko.

Emisja radiowa

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Darmowe jingle radiowe z to doskonałe rozwiązanie dla początkujących stacji radiowych. Krótkie melodyjki, które oferuje studio nagrań, można ściągnąć bezpośrednio ze strony internetowej danej firmy. Jeżeli założenia się sprawdzą, pozostaje tylko złożenie zamówienia na odrębną oprawę muzyczną. W większości przypadków darmowe jingle radiowe mogą być odtwarzane wyłącznie w swojej oryginalnej formie, nie można tworzyć remiksów i dostosowywać ich do własnych potrzeb samodzielnie. Jest to uznawane za działanie niezgodne z prawem. Studio nagrań wykonuje nie tylko jingle radiowe, lecz także całą oprawę muzyczną. Jeżeli zamawiający zdecyduje się na nią, w głównej mierze będzie uczestniczył w tworzeniu projektu. W związku z czym wspólnie z pracownikami studia ustalana jest ogólna koncepcja oraz motyw, jaki ma przewodzić takim kompozycjom.

Jeśli wciąż nie możesz wyszukać nic fajnego, to sprawdź pod linkiem, tam na pewno znajdziesz to, co będzie dla Ciebie w tym momencie użyteczne.

Kolejnymi krokami jest napisanie melodii oraz zarejestrowanie jej. Jingle radiowe to jednak nie tylko sama melodia. Najczęściej podczas jej trwania wypowiadana jest nazwa audycji czy też radia, w którym nadawany jest program. Z tego powodu oferowane są również „banki głosów”, które wykorzystuje się w jinglach. Niejednokrotnie w takich zbiorach znajdują się nagrania głosu znanych telewizyjnych lektorów, aktorów czy też piosenkarzy. Klient zamawiający jingle radiowe ma bardzo duży wybór, a także znaczący wpływ na to, co stworzy wybrane studio nagrań. Jeżeli jednak zamawiający nie czuje się profesjonalistą w tej dziedzinie i nie posiada własnych założeń, może liczyć na pełną pomoc jaką mógłby otrzymać w innych studiach nagrań.

Szukając idealnej oprawy muzycznej dla swojego przedsiębiorstwa, warto zwrócić się do profesjonalistów. Studio nagrań pomoże nam dostosować dźwięki do konwencji, a cały proces zajmie niewiele czasu. Współpraca może zaowocować stworzeniem melodii, które nierozerwalnie będą łączyły się z daną marką i staną się same w sobie idealną reklamą. Wszelkie wiadomości na temat zamówień znajdują się na stronie internetowej danego studia, gdzie mamy możliwość zapoznania się z dotychczasowymi osiągnięciami firmy, przykładowymi utworami, jakie w niej powstają oraz pełnym zakresem usług proponowanych klientom.