Prawdziwe piękno, którego nie zauważamy od razu

Piękno otacza nas z każdej strony. Nawet, kiedy nie możemy zobaczyć go od razu wystarczy zajrzeć w głąb innego człowieka, ażeby to odnaleźć. Piękno odnajdziemy w każdym człowieku, choć być może jego „skorupa” nie pozwala na bycie miłym. Czasem należy po prostu dojść do sedna, aby zobaczyć coś prawdziwego. Niestety, działa to też w drugą stronę. Ktoś na pierwszy rzut oka, kto wydaje się niezwykłym człowiekiem, w bliższym kontakcie ma niedostrzegalne wcześniej wady. Ze sztuką sytuacja jest podobna, czasem piękno widać od razu, cudowne pejzaże czy widoki zachwycą niemal każdego, czasami jednakże piękno jesteśmy w stanie zobaczyć dopiero po jakimś czasie.

Nuty

Źródło: http://www.sxc.hu/
Znacie to? Wsłuchujecie się w jakąś płytę pierwszy raz. Nie pasuje wam wiele rzeczy, piosenki są monotonne i podobne do siebie, trudno wyłapać coś interesującego i odkrywczego. Odkładacie ją na półkę, wracacie do niej po pewnym okresie. Jest ciekawiej, na tyle, że słuchacie jej drugi raz pod rząd. I tak w kolejne dni. W końcu dochodzi do sytuacji, że nie możecie bez niej żyć. Jak można nazwać te późne odkrycie czegoś wartościowego? Jeśli mielibyśmy na myśli relacje damsko-męskie, to w przypadku szybkiego zakochania i zauroczenia po jakimś okresie może dojść do znudzenia – identycznie może się stać z płytą, jaką słuchamy pierwszy raz i zdajemy sobie sprawę, że to jest to, na co czekaliśmy.

Po jakimś czasie jednakowoż zaczyna ona nas trochę nudzić. W innym przypadku, poznajemy kogoś i jest okej, ale bez jakiegoś większego zauroczenia. Dopiero poznając taką osobę, identycznie jak przesłuchując konkretną płytę następny raz, za każdym razem odkrywamy nowe dźwięki, kolejne pokłady piękna, których wcześniej nie widzieliśmy. Jaka wartość jest ważniejsza i bardziej – no właśnie – wartościowa? Nie ulega wątpliwości, że przypadek drugi, jednak nie jest to norma.

Jeśli zainteresowały Cię opisy przedstawione na tej witrynie, to na pewno zajmą Cię również dalsze newsy (https://naturalhotel.pl/sala-konferencyjna-ostroda-mazury), które opracowaliśmy w linku pod spodem.

Często miłość od pierwszego wejrzenia to miłość na lata.

obrazy na ścianę

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jest z innymi dziedzinami sztuki. Weźmy taki przykład: jesteśmy w galerii art deco, widzimy wiele dziwnych obrazów, nie tak oczywiście cudownych, jak tradycyjne malarstwo. Nie dostrzegamy w tego typu obrazach art deco tego, co możemy zaobserwować w znanych malarskich okazach. Jednak po określonym czasie zauważamy ukryte piękno, które jakby skryte na początku nagle ujawnia się ze zwielokrotnioną mocą (porównaj ). Takie piękno wychodzi nam naprzeciw, a my jesteśmy zaskoczeni, ale i bardziej usatysfakcjonowani, że tak długo trzeba było nam czekać, ale jak już odkryliśmy te pokłady piękna, bardziej je potrafimy docenić.