Dezynsekcja mikrofalowa, czyli w jaki sposób zwalczyć szkodniki drewna przy pomocy fal elektromagnetycznych

W przypadku szkodników żerujących na drewnie konieczne jest szczególnie szybkie działanie, gdyż mogą one w wyjątkowo krótkim czasie wyrządzić wiele szkód, które mogą nas w przyszłości wiele kosztować. Do zwalczania szkodników drewna używa się przeróżne metody – termiczne, biologiczne czy chemiczne – jednak są one dosyć inwazyjne i niebezpieczne, jak również mogą zaszkodzić drewnu lub wyprodukowanym z niego produktom, np. meblom. Jest jednakże dla nich alternatywa – dezynsekcja mikrofalowa.
W dzisiejszych zwalczanie szkodników drewna przy pomocy fal elektromagnetycznych cieszy się coraz większym powodzeniem – zobacz: specjaliści od zwalczania spuszczela. Jest to przede wszystkim niezwykle wygodna w użyciu opcja i może być wykorzystywana przez cały rok, niezależnie od temperatury otoczenia i czynników atmosferycznych.

Interesuje Cię, czym są autorskie źródła? Jeśli tak, to musisz kliknąć w wskazany link i pod nim znajdziesz dużo frapujących informacji w tym temacie.

Istotne jest również to, że metoda ta nie wykorzystuje żadnych chemicznych czy biologicznych środków, które mogłoby mieć niekorzystny wpływ na ludzkie zdrowie czy przyrodę.

szkodniki drewna

Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com

Praca wykorzystywanego do dezynsekcji mikrofalowej urządzenia zasadza się na wytwarzaniu elektromagnetycznych fal bezpośrednio w traktowanym nimi drewnie. W ten sposób umieszczone w nim cząsteczki wody są pobudzane do drgania, a z powodu tarcia powstaje energia elektryczna i ciepło, które prowadzą do usunięcia szkodników wskutek wysokiej temperatury. Ważne jest jednak to, że w czasie stosowania kuracji rozgrzewa się tylko drewniany materiał, a nie otaczające go powietrze. Dzięki temu zwalczanie szkodników drewna przebiega efektywne i daje nam długotrwałe efekty, a jednocześnie nie wpływa na środowisko i jest ekologiczne. Poza tym praktyczna forma urządzenia umożliwia używanie go w wypadku różnych elementów drewnianych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się ono w wielu najróżniejszych zastosowaniach.


Dezynsekcja mikrofalowa stanowi metodę, która niewątpliwie zyska większe powodzenie w najbliższym czasie, ponieważ posiada mnóstwo korzyści. W szczególności nie wpływa ona na środowisko, jak również na organizm człowieka, zapewniając przy tym niezwykle wysoką skuteczność. Ważne jest również to, że mikrofale są łagodne dla traktowanej nimi powierzchni i nie zepsują jej, dzięki czemu mogą być one stosowane także w sytuacji cennych kosztownych przedmiotów drewnianych czy muzealnych eksponatów. Źródło: