Czego dotyczą ćwiczenia złożone? w jaki sposób je wykonywać? Jakiego rodzaju środki są wspomagające w tych ćwiczeniach?

Ćwiczenia złożone polegają na angażowaniu do pracy dwóch lub większej ilości stawów, to podstawa prawidłowej funkcjonalności. Warto się tym tematem zainteresować, bo oferują całkiem sporo zalet.Wykonując takie ćwiczenia z obciążeniem musimy kontrolować ciało, które pracuje w wielu płaszczyznach, to również dodatkowo spełnia funkcję stabilizacyjną, ogromnie ważną dla całości.

Star Fitness 5

Autor: Rafał Depa
Źródło: Rafał Depa

Przykładem tego typu ćwiczenia może być przysiad z jednoczesnym uniesieniem ramion do góry. Żeby zrobić takie ćwiczenie trzeba stanąć w małym rozkroku, chwycić hantle albo butelki napełnione wodą w ten sposób, aby dłonie były skierowane do środka. Później zróbmy przysiad pamiętając, aby mieć proste plecy.

Jak już się wyprostujemy, ugnijmy przedramiona (łokcie muszą pozostać przyklejone do tułowia), a na końcu wznieśmy ręce do góry – na równej linii z barkami. Warto robić tego rodzaju ćwiczenia pamiętając jednak zawsze, by były dokładnie wykonane, to bowiem zapewni najlepsze wyniki. Trzeba jednakowoż pamiętać, by wspomagać się najlepszymi suplementami. Jednym z takich substancji jest arginina.

To jednej z ważniejszych aminokwasów endogennych w ludzkim ciele. Jego zastosowanie można znaleźć w wielu procesach fizjologicznych naszego metabolizm jak na przykład gdy chodzi o syntezę hormonu wzrostu czy detoksykacji ze szkodliwych związków przemiany materii. Niestety produkcja tego typu związku przez ludzki organizm jest po pewnym czasie ograniczona. Dzieje się tak wskutek procesu starzenia się.

Najważniejszym źródłem argininy są mięso, produkty nabiałowe i mleczne. Inny, bardzo korzystny środek to Tribulus. A konkretnie Tribulus terrestris to łacińska nazwa rośliny, jaka znana jest od tysięcy lat. Jest to buzdyganek naziemny, jest wykorzystywany w naturalnej medycynie chińskiej oraz indyjskiej. Ma właściwości wzmacniające oraz tonizujące. Mężczyźni doceniają go sobie przez to, iż jest afrodyzjakiem. Obecnie jest istotnym składnikiem wielu suplementów dla sportowców.

sprzęt sportowy w parku

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com

Stosowany jest w medycynie jako środek działający na nadciśnienie, zaburzenia w oddawaniu moczu czy dolegliwości układu krążenia. Sportowcy używają go jako środek maksymalizujący poziom hormonów anabolicznych.

Tekst prezentujący taką problematykę jest bardzo dogłębny, ale warto zbadać to pod innym kątem. My zalecamy to opracowanie (https://smartbodytrainer.pl/).

Zmniejsza poziom cholesterolu we krwi i wspomaga pracę wątroby oraz nerek. Dlatego warto wziąć pod uwagę takie suplementy, kiedy chcemy mieć dobre wyniki oraz przy okazji wspomóc swój organizm.