Czym się kierować, kupując rower Jakie rodzaje jednośladów dostarcza rynek?

Rower znajduje się w posiadaniu niemal każdego z nas. Jest rewelacyjną alternatywą dla auta czy komunikacji miejskiej, a także fantastycznym pomysłem na aktywność fizyczną.

trik na rowerze górskim

Autor: UK Ministry of Defence
Źródło: http://www.flickr.com

Rynek proponuje rozmaite rodzaje rowerów, a co się z tym wiąże, możemy nabyć różnorodne części do roweru. Przede wszystkim fani wycieczek rowerowych mają możliwość zaopatrzenia się w rower górski. Jest on dostosowany do jazdy w terenie. Jednoślady górskie są wytrzymałe i uniwersalne, dlatego świetnie nadają się do miejskiego przemieszczania sięa. Ponadto wymienia się kilka rodzajów jednośladów górskich, między innymi rowery ATB, XC czy FR. Kupno jednośladu szosowego z kolei będzie uzasadniony, jeśli przeważającą część tras przemierzamy po asfalcie. Ten rower charakteryzuje się bowiem wąskimi kołami i gładkimi oponami. W tej grupie rowerów wyodrębnia się jednoślady sportowe oraz endurance, ze względu na pozycję, w jakiej podczas jazdy znajduje się rowerzysta.

Może Cię zainteresować: rowery.mirapolnext

Nabyć można również jednoślad trekkingowy i jednoślad fitness. Coraz większą popularnością cieszą się również jednoślady miejskie. Odznaczają się one tym, że wsiadanie na nie jest łatwe, co jest zasługą tego, w jaki sposób wyprodukowano ramę, a przy tym jazda na nim odbywa się przy wyprostowanej pozycji. Fatbike odznacza się masywnymi oponami, które ułatwiają jazdę po śniegu czy piasku. Jeżeli chodzi o części do roweru to należy wspomnieć, że w tego rodzaju rowerach nie instaluje się amortyzatora.

Zobacz większą ilość szczegółów, a zobaczysz inne wiadomości, które z pewnością także Cię zaintrygują. Nie zwlekaj zatem i użyj linku żegluga elbląska statkiem po trawie!

Nietypowe i niezwykłe triki można wykonywać z wykorzystaniem roweru BMX. Podobne przeznaczenie mają jednoślady Dirt/Street. Co więcej nabyć można jednoślad beach cruiser oraz maszynę składaną.

Więcej informacji:

bidon

Autor: Ryoichi Tanaka
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjnym rozwiązaniem są tandemy, czyli rowery, które są przystosowane dla dwóch, a nawet trzech czy czterech osób. Osoby, które są w posiadaniu roweru cargo mogą przy jego użyciu przewieźć pasażera bądź przetransportować większy przedmiot. Rowerzyści, którzy nie przepadają za wyprostowaną pozycją podczas jazdy, powinni zakupić rower poziomy. Jest on tak skonstruowany, że jazda odbywa się w pozycji półleżącej. Wybór rowery powinno determinować między innymi to, w terenie jakiego typu będziemy się poruszać, czy lubimy wolną czy szybką jazdę, a także to, jakim budżetem dysponujemy.