Jakie mamy typy szkła? Czym się odznaczają różne modele? Co najbardziej korzystnie wybrać?

Z wynajęciem szklarza jest jak z innymi usługami – powinno być jak najlepiej, profesjonalnie oraz na temat. Na szczęście dużo jest tego rodzaju specjalistów na rynku, więc z łatwością znaleźć coś dla własnych wymagań. Czasami jednak dobrze coś dowiedzieć się na temat szkła, a więc to, które najkorzystniej wybrać, by podczas rozmowy ze szklarzem orientować się, o jakiego rodzaju pojęciach mówimy.

szyba

Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek szkło transparentne tzw. float. Jest to szkło podstawowe, bardzo często wybierane i stosowane do produkcji szklanych – wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jest przeźroczyste, płaskie, bez zniekształceń oraz wad optycznych. Wyróżnia je odcień, jaki jest widoczny na krawędziach i zachodzi w zieleń. Jeśli będziemy zdecydowani na usługi szklarskie, najkorzystniej we Wrocławiu, to można być pewnym, iż szklarz (zweryfikuj szklarz warszawa z www.parcienaszklo.com.pl) poleci nam właściwie taki typ szkła. A to z tego powodu, że to szkło ma naprawdę wiele zastosowań.

Pasuje więc tak naprawdę do wielu miejsc: drzwi (unikalne drzwi), kabin prysznicowych, okien, witryn i lamp. Inny rodzaj szkła to model optiwhite. Jest to szkło podobne do szkła transparentnego, lecz nie posiada zielonego odcienia, tak więc lepiej się prezentuje oraz ma większa przejrzystość. Faktycznie również lepiej odwzorowuje kolory, dzięki czemu bardzo dobrze pasuje do grafik na szkle. Kolejny model szkło matowe, to po prostu szkło mleczne, które można uzyskać dzięki obróbce chemicznej na jednej stronie szyby.

Szklane drzwi

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Z jednej więc strony tego typu szkło prezentuje się jak zwykły float, z innej jest matowe. To szyba nieprzejrzysta, jaka jednakże gwarantuje odpowiednią ilość światła w danym pomieszczeniu. Łagodzi również kontury osób oraz przedmiotów, a jednocześnie dodaje prywatności w pomieszczeniach firmowych. Na koniec dobrze powiedzieć o szkle laminowanym.

Jest wytworzone przy pomocy zgrzewania ze sobą dwóch, lub większej ilości, szyb oraz folii laminującej, która znajduje się między nimi. Dzięki tego rodzaju folii, gdy dochodzi do stłuczenia, szkło nie ulega rozpadowi, ale jest przez nią utrzymywane, co zapewnia wysoki komfort bezpieczeństwa. Z tego rodzaju wiedzą już będziemy wiedzieć, z jakiego rodzaju szkłem mamy do czynienia i co warto wybrać. Nie bójmy się jednakowoż o wszystkie pytać szklarza, powinien on rozwiać nasze wszelkie wątpliwości.