Jakie atrakcje turystyczne może zaoferować turystom Szczecin, baza noclegowa tego miasta.

Jednym z największych a zarazem bardzo popularnych miast nad Morze Bałtyckie jest Szczecin. Położony on jest w północno zachodnim krańcu Polski, przy ujściu Odry do morza. Jego położenie sprawiło, że stał się niezwykle istotnym punktem na handlowej mapie tego regionu Europy, w dawnych czasach przebiegały przez to miasto liczne kupieckie szlaki.

miasto Szczecin

Autor: Lovepro
Źródło: http://www.flickr.com
Szczecin do dnia dzisiejszego stanowi ważne miejsce również we współczesnym handlu, z tego też powodu ma szeroko rozwiniętą infrastrukturę, w szczególności morską. Jako miejscowość o blisko tysiącletniej historii może całkiem sporo zaoferować zarówno samym mieszkańcom, jak i przybywającym do niego gościom. A gości tych jest całkiem sporo, nie tylko w czasie lata, lecz również w pozostałych okresach roku, ponieważ Szczecin ma całkiem sporo do zaoferowania w różnych wymiarach. Oczywiście największą atrakcją jest wspaniałe morze, plaże w Szczecinie są znane na całym wybrzeżu ze swojej urody. Lecz oprócz tego gości będą kusić zabytkowe budowle sprzed wieków, pyszna kuchnia i wiele letnich rozrywek. Poza tym nasze lokale są na bardzo wysokim poziomie
Bez wątpienia do największych atrakcji Szczecina zaliczyć można starą, zabytkową architekturę, ale też bardzo dużą ilość zieleni. Miasto to zostało rozplanowane na kształt gwiazdy, co bardzo przypomina stolicę Francji.

Gdy zainteresował Cię opisany problem, poznaj serwis lokale do wynajęcia nad morzem, gdzie odnajdziesz obszerne info. Pogłęb swoją wiedzę.

Niezwykle cenione wśród odwiedzających Szczecin turystów są Zamek Książąt Pomorskich a także Bazylika Świętego Jakuba. Za to jeżeli chodzi o atrakcje przyrodnicze, to z kolei tutaj warte oglądnięcia będzie Morskie Muzeum, Puszcza Bukowa i Jezioro Szmaragdowe.

Szczecin, miasto

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę liczbę turystów Szczecin jest świetnie przygotowany jeśli chodzi o noclegi. Dużą ilość miejsc proponują liczne pensjonaty oraz hotele, miejsc na odpoczynek można też szukać w kwaterach prywatnych, a rosnącym zainteresowaniem zaczynają się ostatnio cieszyć apartamenty w Szczecinie (zajrzyj do strony). Noclegi – zakopane hotel z basenem w tym mieście posiadają zróżnicowane ceny, więc każdy bez problemów coś właściwego dla siebie będzie mógł znaleźć, ważne jest tylko, aby w bardziej popularnych okresach roku pomyśleć o nich odpowiednio wcześnie.