Rejestrowanie znaków towarowych to ważna

W tych czasach codziennie powstaje na świecie bardzo dużo znaków towarowych. Część z nich przapadnie podczas rejestracji, bo okazuje się, że ktoś już z nich korzysta, a część wcale nie zostanie zgłoszona. Jednak jest również sporo znaków, które przechodzą proces rejestracji.

Gdy zależy nam by nasz znak towarowy mogła wykorzystywać tylko nasza marka i z naszą marką był kojarzony, to na 100% należy pomyśleć o zarejestrowaniu go. Jest w Polsce coś takiego jak rejestr znaków towarowych i musimy zgłosić się tam i zarejestrować nasz znak. Więcej dowiesz się pod adresem www.jwp.pl/uslugi/znaki-towarowe/ie trzeba uzupełnić pewne formularze i uiścić opłatę, ale to jedna z lepszych inwestycji, jakie można zrobić z myślą o naszej firmie.

Opatentuj swoje pomysły

Jeżeli mamy świetny pomysł i mamy świadomość, że nikt jeszcze na niego nie wpadł musimy wyszukać biuro patentowe Kraków jest miejscowością, w której nie będzie to problemem. Warto zajrzeć na stronę Biura patentowe są w stanie pomjwp.plprawdzeniu wszystkiego, to znaczy upewnieniu się, czy dany pomysł nie został już opatentowany, dodatkowo pomogą nam wypełnić wszelkiego typu formalności dotyczące zgłoszenia naszego pomysłu w Urzędzie Patentowym. Ogółem nieistotne, czy przyjdzie nam pomysł do głowy w Krakowie, czy zaczniemy tworzyć genialny pomysł w województwie pomorskim, bo tam też na pomoc przyjdzie nam kancelaria patentowa Gdańsk jak i inne większe miasta w całym kraju mają kancelarie, które zajmują się właśnie pomocą w sprawach patentowych. Kliknij tutaj.

Wszystko, co wiąże się z opatentowaniem czegokolwiek jest określone w naszym prawie, więc trzeba się tych zasad trzymać. Trzeba pamiętać, że nie jedynie myśl da się opatentować. Opatentować można receptury i produkty. Oczywiście z myślą jest najciężej, ale jeśli opatentujemy pomysł, to nie będzie mógł się nim posługiwać nikt bez wcześniejszego uzgodnienia tej sprawy z nami. Dobrze nie zapominać, że patenty są zobowiązujące w każdym z cywilizowanych państw. Nie trzeba się, więc martwić, że pozałatwialiśmy to, iż jakiś wzór przemysłowy będzie chroniony w Polsce, a w innym kraju już mogą z nim robić, co chcą. Na szczęście wszystko funkcjonuje tak, że patenty są wiążące w każdym miejscu.