W jakie miejsce wybrać się na długi weekend, aby dobrze odpocząć i nacieszyć oko urokiem krajowej przyrody

Jeśli wybieramy się na urlop, to w zależności od pory roku, w lecie jeździmy pociągiem na Mazury albo nad Bałtyk, a zimą obowiązkowo w wysokie góry, np. Karpaty. Kto jednakże chce odpocząć od szumu miasta i od nerwowej pracy powinien wziąć urlop na wiosnę lub w miesiącach późnojesiennych. W tym czasie placówki wypoczynkowe, a szczególnie pensjonaty, zazwyczaj są puste.

Następnym pomysłem na zagospodarowanie drogocennego wczasowego czasu jest wyjazd w teren, który nie przyciąga wielkiej rzeszy turystów. Odszukanie na mapie takiego zakątka w żaden sposób nie graniczy z cudem. I nie mamy w tym momencie na myśli żadnego ośrodka położonego w miejscach, o jakich zwykło się mówić: gdzie diabeł mówi dobranoc.

góry Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy wstukać w internet hasło Pieniny pensjonat, żeby przekonać się o zaskakujących walorach turystycznych terenów położonych na południowo-wschodnim krańcu Polski. Sprawdźmy, co Pieniny mogą zaoferować turystom, którzy właśnie w tym regionie zdecydują się spędzić wymarzony urlop. .

Najprawdopodobniej najlepszą porą roku na wspomnianą wycieczkę pozostaje jesień i na wyprawę najlepiej wybrać się w październiku, kiedy pienińskie lasy wyglądają najładniej.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następne zajmujące informacje na ciekawiący Cię dział. Wejdź do kolejnego artykułu i czytaj wpis spa na mazurach.

Zresztą na samych walorach czysto przyrodniczych atrakcyjność tego obszaru się nie finalizuje.

Dróżki Pienińskiego Parku Narodowego obfitują rzecz jasna w trochę oryginalne dla ludzi z miasta okazy fauny i flory, lecz na turystów czekają również inne urozmaicenia. Aby poznać okoliczne zabytki wystarczy wpisać w Google chociażby frazę wolne pokoje Pieniny. Ich posiadacze nierzadko zamieszczają na swoich stronach internetowych dodatkowe informacje, które mają przyciągnąć kobiety żądne przygód. A udając się w Pieniny na pewno warto odwiedzić liczne atrakcje: .

Polańczyk - Bieszczady

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Aby dobrze wypocząć trzeba wybrać odpowiedni pensjonat, choćby na góralskie domki w pieninach. Warto jeszcze przed rezerwacją sprawdzić, czy dany ośrodek wczasowy dysponuje takimi pokojami, które mają odrębną łazienkę. Takie rozwiązanie powoli staje się standardem, ale już na początku trzeba mieć pewność, że wybraliśmy najodpowiedniejszy pokój dla siebie. Niektóre panie pragną poznać oceny wczasowiczów, którzy takie miejsce odwiedzili wcześniej. To rzecz jasna nie jest zbyt skomplikowane zadanie – wystarczy wpisać w Google zwrot Pieniny pensjonat opinie bądź wejść na strony internetowe, które gromadzą krajowe bazy takich placówek.