Które buty są najlepsze do grania w piłkę nożną? Który rodzaj korków dobrze wybrać? Sprawdź czym się kierować

Amatorzy, oraz bardziej zaawansowani użytkownicy dość często mają trudność, żeby wybrać właściwe buty sportowe. Ciężko kupić buty, które będą wytrzymałe przez cały sezon. Jednocześnie, takie same modele układają się inaczej na każdej stopie. Na co więc zwracać uwagę w trakcie kupowania obuwia piłkarskiego?

Nowoczesne buty piłkarskie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Bardziej znane marki tworzą korki w trzech podstawowych klasach: niskiej, średniej i najwyższej. Każdy poziom ma troszkę inne zastosowanie, w danej serii buty konkretnych klas różnią się od siebie, chociaż zewnętrznie są do siebie podobne. Klasa niska, jak sama nazwa mówi, to po prostu obuwie rekreacyjne, typowo amatorskie. Klasa ta wydawałoby się, że wskazuje na coś słabego, niskiej jakości, jednakże w tak naprawdę te buty są tak po prostu nazwane, w rzeczywistości są to całkiem trwałe modele, po prostu w porównaniu do reszty klas plasują się gorzej. Możesz to sprawdzić odwiedzając nasz serwis . Tu oferta: rękawice do walki.

Środkowa klasa to bardziej obuwie treningowe, wyprodukowane z lepszej jakości materiałów, zaś klasa wysoka to korki używane na meczach, które dają najwyższy komfort.

Są z pewnością nie tak ciężkie, posiadają systemy kontroli nad piłką, niestety takie zalety mają wpływ na cenę, która jest sporo wyższa od obuwia z poziomu niższego. Jednocześnie, niezależnie od typu trwałość takich butów powinna być identyczna.

Dane, które ma proponowana strona www (https://cmjurajska.pl/o-nas), są jak najbardziej potrzebne, jeżeli interesuje Cię opisywany wątek – kliknij zatem tutaj!

Każdy rodzaj obuwia jest odpowiedni na inną powierzchnię, tak jest z lankami, jak lanki ace, wkrętami albo butami na hale. Pamiętajmy więc, iż nieodpowiedni dobór obuwia w stosunku do nawierzchni sprawia, iż gra się znacznie trudniej, a buty szybciej się eksploatują. Ciekawe dane: .

Cholewka butów do gry w piłkę nożną może być zrobiona z materiałów sztucznych albo ze skóry naturalnej.

Jeśli kupimy skórzane korki musimy wiedzieć, iż podczas używania “rozbijają” się one o około 0,5 centymetra, dlatego dużo sportowców kupuje trochę ciasne obuwie. Surowce syntetyczne używane przy produkcji butów tego typu gwarantują ich użytkownikowi taki sam stopień komfortu, co korki wykonane ze skóry naturalnej. Spora ilość piłkarzy nawet ceni sobie obuwie zrobione z nowoczesnych surowców sztucznych. Jednocześnie, to jakie wybierzemy buty i z jakich materiałów jest indywidualną decyzją zawodnika.