Izolacje termiczne natryskowe pianką poliuretanową

Izolacje natryskowe stają się coraz bardziej popularne w naszej ojczyźnie. Podyktowane to jest dużą efektywnością pianki zestawiając inne surowce izolacyjne. Stawiając na izolację z pianki poliuretanowej można liczyć w przyszłości na znaczną redukcję wydatków określonych na utrzymanie domku, hali bądź innego obiektu. Jest to logiczne, dla przykładu jeśli ogrzanie domu o przeciętnej powierzchni 160m2 rocznie będzie nas kosztowało mniej więcej 3000zł, a stawiając na docieplenie mansardy pianką poliuretanową można oszczędzić 1000 zł to z całkowitą pewnością warto wybrać izolację natryskową pianką.

Natrysk ogrodowy trio GARDENA

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Izolacja natryskowa to energooszczędna, szczelna jak też w pełni pewna metoda ociepleń. Natrysk pianki PUR może stosowany być praktycznie w każdym budynku bez względu na pełnioną funkcję.Znakomicie sprawdza się w budynkach mieszkalnych o konstrukcji szkieletowej, murowanej lub też w halach produkcyjnych. Budynki inwentarskie, obory lub [Fire TMS] kurniki również częstokroć są izolowane za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej. W owych ostatnich stosowana jest wyłącznie pianka o strukturze zamknięto komórkowej.

Naniesiona kilkucentymetrowa warstewka pianki PUR od wewnątrz polepsza izolacyjność budowli, przydaje mu szczelność. Te atrybuty są ściśle zależne od kosztów utrzymania budowli. Stosując natrysk pianki przyczyniamy się do oszczędności w zużywanej energii. Koszt takiej izolacji może być trochę wyższy aniżeli cena, jaką musimy uiścić za ocieplenie styropianem albo wełną mineralną, jednak zastosowanie pianki poliuretanowej rekompensują niższe rachunki za ogrzewanie bądź chłodzenie nagrzewającego się przykładowo poddasza latem. Dla zaciekawionych: .

wąż natryskowy

Autor: Silfra
Źródło: Silfra

Jednym z najogromniejszych atutów izolacji natryskowej jest jej sposób aplikacji. W przeciwieństwie do styropianu, pianka PUR dociera do nawet najtrudniej dostępnych punktów, wypełnia wszelkie szczeliny i znakomicie przylega do izolowanej nawierzchni. Jej zaletami są także właściwości akustyczne. Świetnie wygłusza pomieszczenia tworząc maksymalnie szczelną barierę dźwięku. Izolacja natryskowa może zostać zastosowana bez względu na kształt i rodzaj konstrukcji obiektu.czytaj na stronie (polecana oferta kształtowników zimnogiętych: aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete)Cechuje ją wytrzymałość na pleśń. Gryzonie i insekty też niechętnie ingerują w izolację.