Druk, od czasu wynalezienia, stał się naprawdę popularny

Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że tym sposobem książki stały się o wiele bardziej dostępne dla normalnego człowieka. Aktualnie drukuje się jednakże nie tylko słowo pisane, ale także plakaty, ulotki bądź obrazy. Możliwości jest naprawdę dużo, z czego klienci chętnie korzystają. Powstało z tego powodu sporo technik druku, na przykład druk 3D, który w ostatnich latach robi na światowym rynku naprawdę furorę. Jedną z najbardziej popularnych metod jest sitodruk. Na czym on polega?

Prasa drukarska

Źródło: http://www.sxc.hu
Sitodruk, jak sama nazwa sugeruje, opiera się na specjalnej siatce, przez której oczka przepuszczana jest farba. Siatka jest wyposażona w konkretny szablon wydruku i rozciągana na specjalnej ramce. Ten rodzaj druku wykorzystywany jest zarówno w przypadku wydruków na powierzchniach płaskich, między innymi na koszulkach, jak też na powierzchniach okrągłych. Dlaczego sitodruk cieszy się tak istotnym zainteresowaniem? Najczęściej ze względu na fakt, że może być wykorzystany na podłożach o różnym charakterze oraz gwarantuje świetną jakość wydruków. Najczęściej sitodruk jest stosowany także do wykonywania nadruków na płytach CD, a nawet na balonach ( więcej pomocy na sitodruk-maszyny.comwięcej pomocy na

Początkowo, maszynymaszyny (www.magicplay.pl/?pl_produkty,1) do sitodruku Polacy byli zmuszeni kupować u producentów zagranicznych, aktualnie jednak na polskim rynku istnieje wiele firm które zajmują się ich produkcją oraz sprzedażą. Są one coraz bardziej zaawansowane technicznie, tym samym dają możliwość na druk wielkoformatowy, w różnych barwach. Maszyny odszukać można też na serwisach aukcyjnych. Zazwyczaj, towarzyszą im wszystkie niezbędne akcesoria.

Interesującym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, jakie mają ograniczone środki finansowe, jest zakup używanych maszyn do sitodruku, jakie niekiedy są w bardzo dobrym stanie technicznym. Mogą posłużyć tym drukarniom, jakie dopiero rozpoczynają własną działalność, w związku z tym nie mogą wydać istotnej sumy na kupno potrzebnych maszyn. Rzecz jasna, zanim podejmie się ostateczną decyzję koniecznie należy zapoznać się z ich stanem technicznym, żeby mieć pewność, że maszyny są warte swojej ceny i naprawdę posłużą przez dość długi czas (na przykład niezbędny do zarobienia pieniędzy).