W jaki sposób przy pomocy paru zabiegów polepszyć wygląd naszego auta?

Chcemy trochę zadbać o nasz stary samochód, spróbować przywrócić mu trochę blasku z przeszłości, jednak nie chcemy przy tym wydawać majątku. Co można zrobić aby przy pomocy nie aż tak dużych zmian, wymienienia paru rzeczy uzyskać dobry efekt? Na co warto się zdecydować.

folia do oklejania samochodu

Autor: Doug McCaughan
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością każdy właściciel auta chce żeby jego pojazd zawsze dobrze wyglądał, niestety z biegiem lat traci on na wyglądzie oraz trzeba się trochę nasilić żeby tchnąć w niego jakieś życie. Warto zacząć od poprawy z zewnątrz, ponieważ właśnie to da nam największe efekty. Dobrym pomysłem na bardzo wysłużony już lakier może być folia do oklejania. Da ona szybko świetne rezultaty i jest bez wątpienia tańsza niż nowy lakier. Jak wiemy położenie nowej warstwy lakieru jest także dość czasochłonne a efekty nie są za każdym razem zadowalające. Należy znaleźć naprawdę dobrych specjalistów, w innym razie można być rozczarowanym. Z tego powodu folia do oklejania auta na pewno będzie dobrym wyborem.

Powinniśmy też zadbać o plastikowe części będące zewnątrz samochodu, jakie się w szybkim tempie zużywają. Są specjalne pasty, którymi można uatrakcyjnić przykładowo wygląd błotników czy listew bocznych.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Więc zapraszamy Cię – zajrzyj na kolejną stronę i dokonaj oceny naszych opisów. W razie jakichkolwiek niepewności – pytaj!

samochód

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz dodania połysku, przyczerniają one także plastik najczęściej wyblakły od słońca, soli na drodze albo wody. Części, jakie są już całkiem zużyte należy zmienić. Na pewno przydadzą się nowe chlapacze, które zużywają się bardzo szybko, a tak naprawdę chronią karoserię auta przed kamieniami oraz piachem wylatującym spod kół w czasie jazdy. W sklepach są różne chlapacze uniwersalne, jakie będą pasowały do wielu marek samochodów. W ten sposób nie będziemy musieli szukać takich od producenta, jakie też zapewne są droższe.

Jeżeli chodzi o wnętrze pojazdu, po dłuższym czasie eksploatowania auta z pewnością konieczne będzie wypranie tapicerki foteli. Możemy to połączyć z czyszczeniem całego wnętrza, oddać naszego wysłużonego towarzysza w ręce specjalistów, którzy nie zostawią w nim ani jednego ziarenka piasku. Po długiej eksploatacji, najczęściej chodniki samochodowe są do wymiany, a już na pewno te gumowe, jakie z pewnością są już porządnie przetarte. Należy zatem zadbać również o to. W taki sposób po wykonaniu wszystkich niezbędnych zabiegów nasz pojazd zmieni się całkowicie oraz będzie na nowo cieszył nasze oczy. Więcej na