Czemu opłaca się pojechać nad morze w zimie? Co w takim wypadzie jest najfajniejsze?

Dla niektórych wyjazdy nad morze kojarzą się głównie z porą letnią. Możemy się wtedy długo wylegiwać na ciepłym piasku oraz zażywać kąpieli słonecznych. Natomiast wyjazd nad morze zimą ma także duże plusy, z jakich na pewno nie zdawaliśmy sobie sprawy. Warto zatem w tym roku prócz lata zawitać nad morze w innym okresie, a możemy być zaskoczeni jak wspaniały będzie to wyjazd.

morze w okolicach Kołobrzegu

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przede wszystkim gdy na dworze robi się już zimniej i jesteśmy zmuszeni założyć dodatkową warstwę ubrań, z reguły wolimy wybrać się gdzieś w ciepłe miejsce lub kamienne kominki chociażby w góry. Z tego powodu nad morzem jest o wiele mniejsza ilość turystów. Możemy przebierać w ofercie bazy noclegowej do woli, szczególnie kiedy nie ma akurat żadnego święta ani długiego weekendu. Może być tak, iż na przykład jak sprawdzimy Kołobrzeg noclegi blisko morza znajdziemy w świetnej cenie jak ten . W lecie zapewne nie moglibyśmy sobie na tego typu nocleg pozwolić bo zwyczajnie nas nie stać. Mając przykładowo ładny pokój w hotelu z widokiem na morze będziemy mogli podziwiać ten niesamowity widok z okna, siedząc przykładowo z filiżanką pysznej herbaty. Nawet gdy pogoda będzie zła i tak spędzimy miło oraz przyjemnie czas dla odmiany oglądając po przebudzeniu morze za oknem zamiast szare podwórko przed domem.

Mniej turystów to też większy spokój. Możemy bez przepychania się pochodzić promenadą lub po molo. Nie będziemy musieli przeciskać się między ludźmi czy dużą ilością kramów z pamiątkami. To też mniejsza ilość osób w restauracjach czy pubach i większa szansa, że rzeczywiście wrócimy stamtąd wypoczęci.

Trzeba wiedzieć, że jadąc nad morze w zimie warto nastawić się na dłuższe spacery. Niesamowicie przyjemnie jest iść plażą i słuchać szumu morza. To niezwykle uspokaja i relaksuje. Zima to bowiem nie cały czas pogoda tak brzydka, że mamy ochotę właściwie pozostać w domu. Dziś już coraz częściej przytrafia się iście wiosenna aura. Warto wykorzystać te momenty właśnie na dłuższe spacery, by móc się zrelaksować i wdychać dużo zdrowotnego jodu w willi nieopodal morza takiej tak ta dodatkowe informacje. Na rozgrzanie przyda się wziąć termos z gorącą kawą. Ogromnie przyjemnie będzie móc ją wypić w takiej ładnej scenerii. Gdy o tym wszystkim pomyślimy z pewnością od razu zachce nam się pojechać nad Bałtyk.