Przykładowe informacje o podstawowym sprzęcie medycznym i rehabilitacyjnym, używanym w przypadku różnych chorób i urazów.

Każdy z nas chciałby do później starości móc chodzić bez problemów, bez konieczności używania jakichkolwiek pomocy. Lecz nie w każdej sytuacji jest to wykonalne. Niekiedy postępujące schorzenia mogą spowodować ograniczenia w możliwościach chodzenia się, a czasami jest to efektem jakiś kontuzji czy urazów. W wielu przypadkach dzięki dobrze przeprowadzonej rehabilitacji można powrócić do pełni zdrowia, lecz często będzie to wymagać od pacjenta dużo ciężkiej pracy i wysiłku.

A że różnego rodzaju kontuzje mogą się przydarzyć praktycznie w dowolnym wieku, to też sprzęt do rehabilitacji musi być do tego dostosowany. W młodości najczęściej pojawiają się złamania i zwichnięcia – dzieci lubią ryzykować i czasami może im po prostu braknąć szczęścia, czego skutkiem będą różnego rodzaju złamania czy potłuczenia. Częstymi pacjentami sklepów ortopedycznych są także miłośnicy sportu.istotny artykuł >>> http://nowafarmacja.com.pl/franczyza/jak-przystapic-do-grupy/W wielu dyscyplinach niebezpieczeństwo urazów jest dość duże, a dominują tu dwa najpopularniejsze sporty, to znaczy narciarstwo i piłka nożna, to przy nich właśnie będzie się pojawiać najwięcej urazów wymagających długiego leczenia.

kule

Źródło: www.foter.com

Włożenie nogi lub ręki na kilka tygodni do gipsu znacznie utrudnia życie, lecz dzięki odpowiednim przyrządom możliwe będzie w miarę normalne funkcjonowanie. Przy unieruchomieniu nogi niezwykle przydatne są kule łokciowe. O ile ktoś będzie miał wystarczająco wytrzymałe ręce, to dzięki takim kulom będzie mógł się przemieszczać. Kule sprzedawane są w wielu różnych odmianach i rozmiarach, dzięki czemu da się je dopasować do sylwetki i wzrostu chorego.

Zobacz również: kule łokciowe

Będą też miały spore możliwości konfiguracji podpórki i obejmy, co również pozwoli na dobranie jak najlepiej pasującego modelu.

Skoro czytasz ten artykuł, oznacza to, że zainteresowało Cię przedstawiane zagadnienie. Jeśli tak, to pokrewne wątki (http://www.optyk-trejnowski.pl/szkla) mają nie mniej świeże dane.

Z kolei po zdjęciu gipsu konieczna jest odpowiednia rehabilitacja, żeby długo unieruchomiona kończyna mogła z powrotem zacząć pracować. W czasie rehabilitacji najbardziej istotne są dobrze dobrane ćwiczenia, jakie mają na celu wzmocnienie nie używane przez długi czas mięśnie. Należy również wspomóc się odpowiednimi sprzętami, tu jednym z najczęściej stosowanych są piłki rehabilitacyjne.

Więcej informacji: