A może by tak narty zastąpić deską snowboardową?

Polacy polubili snowboard! Jeszcze do 1998 roku (data wprowadzenia dyscypliny do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich), sporo z nas było zdania, że jazda i ewolucje na desce snowboardowej to tylko popisowe tricki małolatów. Obecnie to dyscyplina sportowa i potężna gałąź przemysłu sportowego.

Gdy pierwszy śnieg pojawi się na stokach, miliony ludzi ruszają z deskami. W snowboardzie, każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wybrać odpowiedni styl, aby zaserwować sobie wielką frajdę. Od najbardziej klasycznego stylu jazdy, który opiera się na ślizgu po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po najbardziej wyszukane style: freestyle, freeride czy freecarving .
W zależności od tego, jak będziemy na desce śmigać, taki rodzaj powinniśmy wybrać. Istnieją deski tzw all mountain, z przeznaczeniem dla początkujących i średnio zaawansowanych amatorów sportów zimowych, jak i tych zaawansowanych. Jednymi z najbardziej cenionych marek na świecie są deski snowboard Gnu oraz Lib Technologies Attack Banana. Gnu, to deski solidne, charakteryzujące się najlepszą jakością oraz odjechanymi grafikami – często kontrowersyjnymi i hardcorowymi! Lib Technologies Attack Banana EC2-BTX Snowboard świetnie nadaje się do zabawy, jak i konkretnego freestylu.

snowboard

Autor: Eyes Up
Źródło: http://www.flickr.com

Planując szaleństwa na śniegu, zwróćmy uwagę na właściwe ubranie. Jest to istotna kwestia, szczególnie jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z deską. Częste upadki są nieodłącznym punktem każdej nauki jazdy. Snowboard odzież ma za zadanie nie przepuszczać wody ze śniegu, deszczu i chronić przed silnym, mroźnym wiatrem, pozwalając na spokojne odparowanie potu.

Niezależnie od tego, jak chcemy jeździć na desce, musimy na początku, nauczyć się ślizgu i podstawowych zasad operowania deską. Dlatego najbezpieczniej szkolić się pod okiem instruktora, który przekaże nam odpowiedni zasób informacji i umiejętności. Dowiemy się co robić, aby jazda na snowboardzie stała się naszą pasją i przy tym była absolutnie bezpieczna. Snowboard to wspaniały sposób na aktywne spędzanie czasu zimą, tak więc nie zastanawiajmy się dłużej i gdy tylko warunki narciarskie na to pozwolą, wyruszajmy na stok z deską u boku!