Jak postępować w momencie wypadku? W jaki sposób udzielać pierwszej pomocy? Czy masz świadomość jak się do tego zabrać?

Może być tak, iż będziemy zmuszeni innemu człowiekowi udzielać pomocy w nagłym wypadku. Czy masz wiedzę, w jaki sposób udziela się takiej pomocy? Do zadań osoby, która udziela tego typu pomocy jest podtrzymywanie funkcji życiowych człowieka po wypadku, jak również niedopuszczenie do pojawienia się dalszych powikłań. Musi to trwać aż do momentu przybycia pogotowia ratunkowego.

Kurs pierwszej pomocy jest doskonałym sposobem na ratowanie życia poszkodowanej osoby. Każdy człowiek powinien przejść taki kurs, żeby być pewnym, że wszystko jest jasne i dokładnie wiemy, jakiego typu czynności robić, aby jak najbardziej podnieść szanse osoby, która miała wypadek. Jeśli nie przeszedłeś takiego kursu powinieneś odbyć go w przyszłości, lub choć wiedzieć o podstawowych kwestiach. Gdzie można to zrobić? Dobrym miejscem będzie . Co w związku z tym musimy wiedzieć?

pierwsza pomoc

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim na początku musisz się dowiedzieć, czy poszkodowany, jak i wszyscy świadkowie zdarzenia są bezpieczni.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu taxi Wrocław, aby uzyskać uzupełniające fakty na przedstawiany w tekście zagadnienie. Czekamy na twą recenzję!

Trzeba sprawdzić reakcję osoby poszkodowanej. Najlepiej delikatnie potrząśnij go za ramiona i spytaj, czy wszystko jest w porządku. Może się okazać, iż zareaguje. W takiej sytuacji zostaw go w miejscu w którym go znalazłeś. Oczywiście, zrób to, jeśli nie zagraża mu jakieś niebezpieczeństwo. Powinieneś dowiedzieć się dużo o stanie poszkodowanego, następnie wezwij pomoc, jak będzie to konieczne, oraz na bieżąco oceniaj jego stan. Jeśli poszkodowany człowiek nie daje oznak życia głośno zawołaj o pomoc. Odwróć poszkodowanego na plecy, następnie udrożnij jego drogi oddechowe, w tym celu odchylenie głowy oraz unieś żuchwę.

Najlepiej to zrobić w taki sposób, iż jedną rękę daj na czoło, zaś drugą powoli odchyl głowę do tyłu, ale zostaw wolny kciuk oraz palec wskazujący w taki sposób, by zatkać nim nos, jeśli potrzebne będą wdechy ratunkowe. Opuszki palców drugiej ręki umieść na żuchwie rannego, a następnie podnieś ją, żeby odblokować drogi oddechowe. Te podstawy udzielania pierwszej pomocy, są ważne, żeby zapewnić podstawową opiekę każdemu z rannych. Warto pamiętać, jak działać w takim momencie, a najlepiej zrobić dobry kurs udzielania pomocy poszkodowanym.