Nim kupisz działkę na którym zbudujesz dom, zatrudnij geotechników do analizy cech gleby

Wszędzie tam, gdzie pojawia się świeży budynek, np. mieszkalny bądź większy kompleks rodzaju mostu, badania geotechniczne są niezbędne.

Z jakiego powodu przed postawieniem domku musisz skonsultować się ze specjalistą od geotechniki?

Plac budowy

Autor: Allagash Brewing
Źródło: http://www.flickr.com

Firma geotechniczna, której zlecisz przeanalizowanie działki, na której masz zamiar wybudować cztery ściany odpowie na ważne pytania. Specjalista sprawdzi zawartość gleby. Z tą informacją ustrzeżemy się przed powszechnymi problemami jakimi są rozpadające się elewacje czy zapadające się podwaliny. Wynikłe defekty często są już nieodwracalne. Warto więc zapłacić w specjalistę, który przeprowadzi pomiary – . Z pewnością muszą właściciele działek ulokowanych na skarpie, lub kiedy planują wybudować piwnicę. Również istotną wiadomością jest czy ziemia na której zamierzamy budowę nie jest terenem nasypowym – takim gdzie były w minionych latach dziury, które zostały przysypane.

Firma zatrudniona przed nabyciem działki może obronić nas przed wieloma późniejszych wydatków. Jeśli ich opinia ujawni nieodpowiednią glebę pod budowę domu, możemy zrezygnować z nabycia placu. Bywa tak w sytuacji, gdy wody gruntowe mają za bardzo podwyższony stan i łączyłoby się to z kosztownym osuszaniem terenu lub kiedy niezbędna jest zamiana gruntu lub jego wzmocnienie. Wszystko to sprawia, że nawet niedroga nieruchomość w późniejszym czasie generuje na tyle wysokie wydatki, że jej kupno jest nierentowne. Także obszar w którym w przeszłości występowały zalewy nie jest posesją rekomendowaną pod zabudowę. Informacje, które nas ciekawią firma geotechniczna uzyskuje przez zrobienie otworów w glebie, ich liczba zależy od wielkości parceli.

Zapraszamy na kolejne informacje z witryny, jeśli te, które zamieściliśmy tutaj, Cię do siebie przekonały. W kolejnym tekście czeka na Ciebie dużo detali.

W rezultacie zrealizowanych badań uzyskujemy dokumentację, w której zawarty jest opis obszaru, jego położenie, morfologia, konstrukcja, warunki gruntowe, a także wodne. Na koniec dostajemy wnioski – geopartners.pl.

Rezultaty ekspertyzy geotechnicznej to ważna informacja dla architektaOtrzymane informacje posłużą architektowi na ustalenie szerokości fundamentów czy z jakich materiałów powinien skorzystać.